Ramazan Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak? Bayramda hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar hava durumunu merak ediyor ve arama motorunda da yoğun bir şekilde araştırıyor. Meteoroloji uzmanları Orhan Şen, Bünyamin Sürmeli peş peşe uyarılar yayınladı. Tam yaz gel derken havalar tersine dönüyor.

Ramazan Bayramı için artık sayılı günler kala o zamanlar hava durumu konusunda vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Meteoroloji uzmanları Orhan Şen ve Bünyamin Sürmeli, bayramda havanın tertibine döneceğini belirterek yağmur ve Dolunun geri döneceğini söyledi. Hatta bazı bölgelerde kar bile bekleniyor.

Bayramda yaz havası olmayacak

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen Hafta sonuna doğru hava sıcaklıklarının yeniden düşeceğini söyledi. Bayramda yaz havası bekleyenlere kötü haberi veren Orhan Şen, Hem hafta sonu hem de bayramda havaların soğuk olacağını dile getirdi. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesine uyarılarda bulunan Orhan Şen, tatil planı yapanların da planlarını bozdu.

Anadolu'da bugün itibariyle kırkikindi yağmurlarının da başlayacağını söyleyen Orhan Şen, Çankırı, Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Nevşehir'in Doğu kesimleri, Yozgat'ın kuzey ve Doğu kesimlerinde yağışların etkili olacağını dile getirdi. İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların artmaya devam ettiğini belirten Orhan Şen, batıda perşembeye kadar yağış görülmediğini İstanbul'da hava sıcaklıklarının 23 24 derece aralığında seyredeceğini ifade etti.

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Güneşli ama soğuk hava olacak

Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli ise Ramazan Bayramı için tahminlerini açıkladı. bugün yarın ne gelecek haftanın büyük kısmının Güneşli geçeceğini belirten Bünyamin Sürmeli, bayramda Bahar tadında bir hava olduğunu ifade etti. Gelecek haftadan itibaren hava sıcaklıklarında bir miktar azalma olabileceğini söyleyen Bünyamin Sürmeli, 17-18 derece civarına düşeceğini ve bayramında bu şekilde geçeceğini ifade etti. Mayıs ayının ilk günlerinde Kuzey bölgelerde küçük bir dalgalanma görülebileceğini söyleyen Bünyamin Sürmeli, bu dalgalanma nedeniyle yağış olabileceğini ancak yüksek olasılık olmadığını ifade etti.