Konut kredisinde faiz oranları 0,69 olarak belirlendi. Kamu bankaları, konut satın alacaklar için önemli bir kampanya duyurdu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın güncel konut kredisine dair detaylar açıklandı.

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olacak vatandaşlara kamu bankalarından sürpriz hamle geldi. Yalnızca 0,69 faiz oranı ile konut kredisi çekebilirsiniz. Peki başvuruları nasıl yapacaksınız? Üstelik Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'taki son durumu aktarıyoruz. Kamu bankalarından gelen bu fırsatı kaçırmak istemeyenler bir an önce başvuru yapmaya başladı. Öte yandan sıfır ve ikinci el konutlardaki son durum da belli oldu.

0,69 Faizli Kredi Hesaplamaları

Eğer 15 yıl vade ile 4 milyon 500 bin tl konut kredisi çekerseniz 0,69 faiz oranıyla aylık ödemeniz 43.735 TL olacak. 15 yılın sonundaki toplam geri ödeme miktarı ise 7 milyon 872 bin TL olacak. Dolayısıyla kredi fırsatlarını değerledirenler, uzun vadede bu miktarı ödeyecek. 
3 milyon TL'lik krediyi 15 yıl vade ile çekenler 5 milyon 250 bin TL geri ödeyecek. 10 yıl vadede ise 4 milyon 421 bin TL ödeme yapılacak. Aylık taksit ödemesi ise sırasıyla 29.160 TL ve 36.845 TL'dir.

Kamu Bankaları Ucuza Kredi Dağıtıyor!

Konut kredisi çekmeyi planlayanların ilk olarak geldiği yer kamu bankaları oluyor. Çünkü kampanya dahilinde 0,69 faiz oranlı kredi fırsatından yararlanma avantajı elde edebilirsiniz. Öte yandan bankaların diğer avantajlarından yararlanmak isterseniz de banka şubelerine giderek detaylara erişim sağlayabilirsiniz. Mobil uygulamalar ve dijital banka hizmetleri üzerinden de bilgi sahibi olmak mümkün.