Ünlü ekonomist Selçuk Geçer vatandaşlara kötü haberi verdi. Selçuk Geçer dolar kurunun 15 TL civarında kalacağını ve önümüzdeki günlerde oldukça artacağını söyledi. Haberimizde detayları verdik.

Vah anam vah dedirtecek! Selçuk Geçer dolar kurunun ne kadar olacağını açıkladı! Tarih verdi! Döviz bürosuna akın edildi... 2006 yılında Ziraatçılar Derneği tarafından Yılın Ekonomi Habercisi ödülünü alan Selçuk Geçer; gazeteci, analist ve yorumculuk yapıyor. Geçer, son zamanlarda dolar hakkında yaptığı tahminlerin tutmasıyla tanınıyor. Selçuk Geçer’in tahminleri birçok kişiyi rahatsız etse de realist tahminler olması sebebiyle de dikkate alınması gereken tahminler!

Akaryakıttaki Zam

Selçuk Geçer, akaryakıta yapılan düzenli zammın nedenin petrol fiyatlarının artması değil artan bütçe açığı olduğunu ileri sürdü. Dolar kurunun baskılanmasının işe yaramayacağı uyarısını yaptıklarını ve bu uyarıya kulak asmamanın sonucu olarak bu zamların ortaya çıktığını söyledi. Dolar kurunun baskılanmasının Merkez Bankası rezervlerini çökerttiğini de söyleyen Geçer, doların artmaya devam edeceğinin altını çizdi. 

Selçuk Geçer yaptığı açıklamada baskılanan dolar ile ekonomik başarı elde edilmeyeceğini ifade etmişti. Geçer dolar kurunun zaten fiyatlanmış ve maliyetleri etkilediğini belirtmişti. Önümüzdeki günlerde artacak olan ekmek fiyatlarından ve asgari ücretin yoksulluk sınırının altında kalmasından da bahsetti. Geçim sıkıntısı çeken halkın içinde bulunduğu bu durumun en net şekilde ifadesi Selçuk Geçer’in yorumlarında yer alıyor!

Turizm Gelirleri

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle çalkantılı olan ekonomiye de değinen Geçer, Türkiye şu anda politika olarak konuya doğru yaklaşıyor şeklinde konuştu. Selçuk Geçer yaptığı açıklamada ekonomik olarak çok hazırlıksız yakalandığımızı ifade etti.  
Geçer, savaş nedeniyle ekonomimizin iyi etkilenmeyeceğini söyledi. Turizm konusunun çok önemli olduğunu ve bu konuyla ilgili büyük hesaplar yapıldığını açıkladı. Turizm gelirlerinden elde edilecek parayla cari açıkların kapatılmasının, enflasyonun ve artan fiyatların kontrol altına alınmasının zorluğundan bahsetti. 

Dolar Tahminleri

Selçuk Geçer, aynı zamanda dolar kurunun 15 TL civarında kalacağını ve önümüzdeki günlerde yavaş yavaş 15,40 TL ve daha sonra 16,80 TL’ye çıkacağını söyledi. Birkaç ay sonra ise dolar kurunun 18TL’ye ulaşacağını ve hatta geçeceğini söyledi. 

5 Dakika İçinde Sonucu Verilen 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Bugün Gündem Oldu! 5 Dakika İçinde Sonucu Verilen 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Bugün Gündem Oldu!

Enflasyon Yorumları

Selçuk Geçer, açıklanan enflasyonun yüzde 55’in altında olmayacağını ve hatta enflasyonun giderek artacağını söyledi. Tüm dünyada savaş nedeniyle artan fiyatları ve enflasyonu da göz önüne alarak Türkiye’deki durumun düzelmesinin kolay olmadığını açıkladı. 

KAYNAK: ilan365.net