Vaka sayıları tırmanırken okullarla ilgili son dakika gelişmesi! Okullar Eylül'de açılacak mı?

Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Vaka sayıları artışa geçmişken okulların açılacağı tarih ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı.

Genel 24.07.2021 - 13:29 24.07.2021 - 13:29 Volkan Arık

Koronavirüs ile mücadelede vaka sayıları yeniden tırmanışa geçti. Hem delta varyantının hızlı bir şekilde yayılması hem de hala 23 milyon kişinin ilk doz aşısını yaptırmaması nedeniyle vaka sayıları artıyor. Yeni eğitim öğretim yılı yaklaşırken okulların durumu merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklaması yaparak Okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt verdi. Peki yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? okullar Eylülde açılıyor mu?

Uzun süren aranın ardından vaka sayılarının düşmesi ile birlikte okullarına Geri dönmeye hazırlanan öğrenciler Dün açıklanan yeni rakamlarla birlikte endişeye kapılmıştı. Okullar açılacak mı, Okullar ne zaman açılıyor, yüz yüze eğitim olacak mı gibi soruların yanıtı hem öğrenciler hem de veliler tarafından yoğun bir şekilde araştırıyordu. Okulların açılmasına ilişkin son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Peki 2021-2022 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılıyor 2021?

vaka-sayilari-tirmanirken-okullarla-ilgili-son-dakika-gelismesi-okullar-eylulde-acilacak-mi-2

OKULLAR AÇILACAK MI, YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından bir son dakika açıklaması yaparak okulların Eylül ayında açılacağını duyurdu. Tedbirler ve yüksek dikkat sayesinde yeni döneme Eylül ayında başlayabilecek yerini belirten bakan Selçuk, aynı zamanda vatandaşları aşı olmaya davet etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklaması şu şekilde; "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir."

2021 OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni eğitim öğretim yılı takvimi de duyuruldu. MEB çalışma takvimine göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı günü başlayacak. Okullar için bir dönem 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlarken 21 Ocak 2022 Cuma günü yarıyıl tatiline girilecek. 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler 31 Ağustos 3 Eylül 2021 tarihleri arasında uyum eğitimleri için okula gidecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@