Test Notification ne anlama geliyor? iPhone 'Evde kal Türkiye' bildirimi neden gönderildi?

IPhone kullanıcıları Sabah saatlerinde korku dolu anlar yaşadı. Test Notification Bildirimi alan kullanıcılar savaş çıktı sandı. Peki Test Notification ne demek?

Gündem 24.07.2021 - 12:43 24.07.2021 - 12:43 Volkan Arık

Bu sabah saatlerinde iPhone marka telefon kullananlara gelen bildirim korku yarattı. Sabah saatlerinde telefonun ekranına bakan kullanıcılar Test Notification Evde Kal Türkiye Bildirimi ile karşı karşıya kalınca sosyal medyadan paylaşmaya başladı. Kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturan olay tepki çekti. Peki Test Notification Evde Kal Türkiye ne anlama geliyor? IPhone neden evde kal türkiye bildirimi gönderdi?

IPhone kullanıcıları bu sabah saatlerinde gelen bildirimler adeta şok oldu. Kullanıcıların telefonlarının ekranına "Test Notification - Evde Kal Türkiye" Alarmı gönderildi. Sosyal medyada kullanıcıların paylaşımları ile ortaya çıkan olaydan sonra uyarı bildiriminin neden geldiği merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı. Peki Test Notification ne demek? IPhone neden “Test Notification - Evde Kal Türkiye" bildirimi gönderdi? Test Notification bildirimi nasıl kapatılır?

test-notification-ne-anlama-geliyor-iphone-evde-kal-turkiye-bildirimi-neden-gonderildi-2

TEST NOTİFİCATİON NE DEMEK?

IPhone kullanıcıları bu sabah saatlerinde telefonlarına gelen bildirim nedeniyle büyük korku ve panik yaşadı. kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine de oturan olayda Sabah saatlerinde alarmı uyanan kullanıcılar telefon ekranlarında "Test Notification - Evde Kal Türkiye" bildirimi gördü.  hemen ardından da birçok kullanıcı arama motorunda "Test Notification - Evde Kal Türkiye" ne demek, ne anlama geliyor araması yapmaya başladı. Mesaj kullanıcılara 10 defa üst üste gelirken bir çok kullanıcı sosyal medya paylaşımlarında “savaş çıktı zannettik” yorumları yaptı. Aslında bu bildirimlerle yeni bir özelliğini test eden iPhone'a da sosyal medya üzerinden tepkiler son derece yüksekti.

test-notification-ne-anlama-geliyor-iphone-evde-kal-turkiye-bildirimi-neden-gonderildi-1

IPHONE TEST BİLDİRİMLERİ NASIL KAPATILIR?

Apple'ın markalı telefonlar dates alarm uyarılarını kapatmak için önce ayarlar ayarlar bildirimler bölümüne gitmek gerekiyor. Daha sonra ekranın en alt bölümüne ulaşarak Test Notification Sekmesinden bildirimleri kapatabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@