Vakıfbank'ın promosyon ödemesine ilişkin önemli bir güncelleme yayınlandı. Vakıfbank, 21 bin TL'den fazla promosyon ödemesi yapacak. Peki bu ödeme kimleri kapsıyor? 2023 yılında ödenen promosyon tutarlarında önemli bir artış yaşanmakta.

Vakıfbank'ın promosyon ödemelerine ilişkin güncel detaylar dikkat çekti. Banka, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile sağladığı anlaşma neticesinde yüksek promosyon ödemesi yapacak. Bu doğrultuda güncel bilgiler de paylaşıldı. TTK'ya kaç TL ödeneceği ve bu ödemelerin ne zaman hesaplara yatırılacağı gibi detaylar iletiliyor.

Vakıfbank 22 bin TL Ödeme Yapacak!

TTK personellerine toplamda 22 bin TL'lik ödeme yapılacağı belirtildi. Bu rekor düzeydeki ödemeyle birlikte önemli gelişmeler meydana geldi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, bu doğrultuda banka genel müdürlüğü ile uzun süredir görüşme sağlıyor. Yapılan görüşmeler sonuç verdi ve personellere ödenecek promosyon tutarı belli oldu. 

Net 16 Bin TL Verilecek

 6 bin TL sözleşme fesih bedeli olarak düşecek ve işçilere net olarak 16 bin TL promosyon ödenecek. Öte yandan 3 yıllık taahhüt şartı da koşuluyor. Bankanın 3 yıl taahhütlü promosyon için toplamda 200 milyon TL kadar ödeme yapacağı belirtildi. Vakıfbank'ın diğer kurum ve kuruluşların personellerine ödenecek promosyon tutarıyla ilgili anlaşmaları da dikkat çekiyor. Bu doğrultuda bankanın yüksek orandaki ödemelere sahip olduğunu belirtelim.

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

Bir yandan da emeklilere promosyonda zam yapılacak mı o soruluyor. Çünkü milyonlarca EYT'linin yakın zaman sonra emeklilik hakkını elde edeceği bilinmekte.