Kara kış kapıyı çalmadan Bakanlıklar ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımları hızlandırmış durumda. Bu bağlamda 2800 TL hesaplara yatırıldı. İşte detaylar

Hemen e-devlet şifreniz ile giriş yapıp kontrol edin 2800 TL hesaplara yatırıldı... Vakit nakittir! Önümüzde ki kış dönemi yakacak sıkıntısı çeken ailelere fatura yardımı yapılacak. Yine bakanlığın yanında belediyeler ve vakıflarda ailelere gıda kolisi yardımı yapmaya devam ediyor. 

Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank Banka Şubelerine Kimlik İle Gidenlere 100.000 TL Ödemeye Başladığını Açıkladı Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank Banka Şubelerine Kimlik İle Gidenlere 100.000 TL Ödemeye Başladığını Açıkladı

Geçtiğimiz aylarda ise çocuklar kendilerine iyi bir gelecek çizebilsin diye okul yardımı yapılmıştı. Yapılan bu yardımlar binlerce dar gelirli ailenin ve çocuklarının refah içinde yaşamasına yardımcı olmaya devam ediyor. Bu konuda yapılan açıklamalarla birlikte bu yardımların devam edeceği de ifade edildi.

Başvuru Nasıl Yapılır 

Yapılan yardımlara başvuruda bulunmak istiyorsanız bunun iki yöntemi bulunmaktadır. Belediyelere veya kaymakamlıklara gidip doğrudan durumunuzu bildirebilirsiniz. Size kurum yetkilileri durumunuzu daha iyi anlamak için bir form doldurtacaklardır. Ardından durumunuz değerlendirilecek ve yardıma hak kazanırsanız konuyla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Bunun haricinde e-devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sayfasını da takip edebilirsiniz. Burada açılan yardım başvurularına online olarak başvurup daha sonra olumlu sonuç alırsanız başvurduğunuz yardımı alabilirsiniz.

Tüm yardımlardan habersiz kalmamak için Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığının kendi hesaplarını da takip edebilirsiniz. Yapılacak yardımlar ile ilgili sık sık bilgilendirme yapılmaktadır. 

ilan365.net özel haber