Sedat Peker'in 75 tweet ile Türkiye'nin gündemine oturttuğu Hasan Yeşildağ hikayesinde son olarak Türkiye Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu da yerini aldı.

Peker'in çemberi daraltarak "Papa Rodrigo Borgia bile yanlarında masum kalacak" diyerek kendi deyimi ile sadece "giriş" bölümünü anlattığı Hasan Yeşildağ hikayesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

Birçok insan Papa Rodrigo Borgia'nın hayatı ve kim olduğunu öğrendikten sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastettiğini iddia ederken bu arada Erdoğan'ı korumak adına "gönüllü olarak suç işleyip" ve Pınarhisar Cezaevi’ne giren Hasan Yeşildağ hikayesini araştırmaya başladı.

Sosyal medyada Peker iddiaları ile bir bir Hasan Yeşildağ ile fotoğrafı olanlar ifşa edilip araştırırken de son kare Türkiye Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile geldi.

Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ ne iş yapıyor? Hasan Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile Bağlantısı Nedir?

Resim

"Sedat Peker'in ifşa ettiği Hasan Yeşildağ, yanında Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu. Paralarımız kimlerin elinde?" yorumu ile paylaşılan tweetin altında Şahap Kavcıoğlu  görülünce de ortalık yine karıştı.
Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? diye sorulurken bir anda dikkatler Şahap Kavcıoğluna kaydı ve sorular da n Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile bağlantısı ne? olarak değişti.

Peki Hasan Yeşildağ kimdir?

Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ ne iş yapıyor? Hasan Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile Bağlantısı Nedir?

Erdoğan fedailiğinden medya ve inşaat devliğine: Hasan Yeşildağ kimdir?

1980 öncesinden bu yana suç örgütleriyle adı geçen, ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok yakınındaki bir isim olan Hasan Yeşildağ, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi’ne girdiğinde, Erdoğan'ı korumak adına "gönüllü olarak suç işleyip içeri giren" ve cezaevindeki korumalığını yapan isim olarak biliniyor.

Erdoğan'ın, dört aylık  cezasını tamamlamak için Pınarhisar Cezaevi'ni seçmeden önce, Hasan Yeşildağ 'ın basit bir çek suçu işlediği ve  beşbuçuk aylık cezayı Pınarhisar Cezaevi'nde geçirmek maskesiyle buraya yerleştiği söyleniyor.

Önce Pınarhisar'dan sekiz tane ev kiralaayan Yeşildağ'ın sonra buralara güvenilir isimler yerleştirerek ilçe girişindeki benzinlikleri dekameralarla donatıp ilçeye girişleri ve çıkışları kontrol altına aldırdığı da birçok kere ifşa olmuştu.

Erdoğan'ın görüşme trafiğini de yöneten ismin cezaevindeki mahkûmların birçoğunu başka cezaevlerine naklettirdiği, cezaevi ni baştan aşağı yeniden tefriş ettirdiği, yerlere halılar serilip  pencerelere perdeler takıldığı ise hep anlatılır.

Her yana, her köşeye kameralar yerleştirilirken silahlı adamların dört tarafa konuşlandırılması ve çok sıkı bir koruma yapılması da ayrıca dikkat çekmişti.

2 Eylül öncesi Ümraniye Bombacısı olarak da bilinen Aslen Rizeli olan Hasan Yeşildağ ile ilgili en kapsamlı olarak Mahmut Övür'ün 16 Şubat 2006 tarihindeki Sabah Gazetesi'nde yer alan yazısında şunlar anlatılıyor;

Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ ne iş yapıyor? Hasan Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile Bağlantısı Nedir?

Rizeli yeni medya patronu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP'li Meclis Üyesi Zeki Yeşildağ, müzmin bekârlığa son vermiş ve Washington'da dünya evine girmiş.

Biliyorsunuz, Yeşildağ soyadı İstanbul'un hatta Türkiye'nin yüksek tepelerinde bir hayli etkili... Özellikle Hasan Yeşildağ adı bu köşeyi izleyenlerin hiç de yabancısı değil. Aslında Yeşildağ kardeşlerin inanılmaz yükseliş öyküleri gerilim ve macera romanlarına taş çıkartacak cinsten. Şimdi bu romana yeni bir bölüm daha ekleniyor. Bu bölüm, Yeşildağ ailesine yeni bir ismin katılmasıyla başlıyor.

Washington'da mütevazı bir evlilik töreni... Damat adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zeki Yeşildağ. Gelin adayına gelince...

İşte o ismi duyduğunuzda siz de şaşıracaksınız. Çok değil 12 yıl önce Türkiye'yi sarsan "Civangate" skandalına imza atan, dönemin Emlakbank Genel Müdürü Engin Civan'ı bilirsiniz.

 Washington'daki mütevazı düğünün gelin adayı Engin Civan'ın kızkardeşi Müjde Civan.

Abdi İpekçi suikastinde de adı geçen Yeşidağ'ın itirafçı olduğu iddia edilmişti. Yeşildağ'ı anlatmayı yandaş Mahmut Övür şöyle sürdürüyor;

Ağca yanlışlıkla salıverildikten sonra yakalandığında, kardeşi Adnan Ağca cezaevinin önünde medya ordusu karşısında isyan ediyordu.

Öfkeliydi Adnan Ağca. O öfkeyle ileri geri bir sürü şey söyledi. Söylediklerinin içinde elle tutulamayacak saçma şeyler de vardı, gerçekten düşündürücü iddialar da...

İşte Ağca'nın iddialarından biri:

"Başbakan'ın gizli kasası Hasan Yeşildağ. Hergün gizli gizli görüşme yapıyorlar. Mehmet Ali Ağca'nın suç ortağı Hasan Yeşildağ, Kartal'da beraberlerdi.

Şaşırtıcı değil mi? Ne demek istiyor acaba?

İnsanın aklına "yine deli saçması bir iddia ortaya atılarak kafaların karışması amaçlanıyor" düşüncesi geliyor.

Ama ya öyle değilse?

Sevgililik Sözleşmesi Nedir? Çağla Şıkel ve Emre Altuğ Neden İmzaladı? Başka Hangi Ünlüler İmzaladı? Sevgililik Sözleşmesi Nedir? Çağla Şıkel ve Emre Altuğ Neden İmzaladı? Başka Hangi Ünlüler İmzaladı?

İşin doğrusu Adnan Ağca'nın bu sözlerini büyük çoğunluk "deli saçması" olarak değerlendirdi ki, sadece bir televizyon bülteninde yayınlandı. Ve hiç kimse bu sözlerin ne anlama geldiğini de sormadı.
 

Tuncay Özkan ise, Hasan Yeşildağ-Tayyip Erdoğan ilişkisini şöyle anlatıyor;

Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ ne iş yapıyor? Hasan Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile Bağlantısı Nedir?

Erdoğan'ın 'yol arkadaşı' Hasan Yeşildağ, aforoz edilen Sedat Peker ve bir cezaevi ziyareti…

"Hasan Yeşildağ, Abdullah Çatlı grubunun adamıydı. Sonra bu bağ bitti. Çünkü işe uyuşturucu karıştı.

Hasan Yeşildağ, Türkiye'de Abdi İpekçi dahil cinayetlere karışmış, tutuklanmış, polise konuşmuş ve bazı arkadaşlarını ele vermişti. Kaçaktı İsviçre'de... İsviçre'de uyuşturucu ve örtülü faaliyetlerinden dolayı cezaevinde yattı. Avrupa'da uyuşturucu işini iyi bilenlerden... İsviçre savcılarının ve gizli servisinin bunlarla ilgili bilmediği hiçbir şey yok. Kullanılmışlıkları da çok..."

Ama nedense onunla birlikte cezaevinde olanlar bir daha İsviçre'ye giremezken, Yeşildağ İsviçre'yi ikinci vatanı yaptı. Halen kardeşlerinden Ali, çeteci Ali Fevzi Bir'i fidye için kaçırmaktan aranıyor. Cin gibi iki kardeş Hasan ve Zeki Yeşildağ birlikte hem siyaset, hem ticaret yaşamında para ve yer kazanıyor.

Hasan Yeşildağ, dans virtüözlüğü gibi batı toplumunun modernliklerine de olağanüstü uyum sağladığı için hem liberallerin yanında, hem siyasal İslam içinde hiç sıkıntı çekmiyor. Bu ailenin etkinliğinde İsviçre çok önemli bir yer tutuyor. Tayyip Erdoğan "Yeşil-dağ benden üç gün önce cezaevine girmiş arkadaş" diyor ya, zamanlama olarak doğru içerik olarak yanlış."

Hasan Yeşildağ'ın Erdoğan ile bağlantısı ne? Hasan Yeşildağ kimdir? Hasan Yeşildağ ne iş yapıyor? Hasan Yeşildağ'ın Şahap Kavcıoğlu ile Bağlantısı Nedir?