Vatandaşlar kredi çekmeye tövbe etti. Bankaların faiz oranları dudak uçuklatacak kadar yükseltildi. Detaylar haberimizde.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın nakit avans çekimini durdurma kararının ardından bankalarda birtakım düzenlemeler gerçekleştirildi. Gelen düzenlemelerden en dikkat çekici nokta ise kredilere uygulanan faizler için oldu. Yeni faiz oranları ise vatandaşları kredi çekmekten soğuttu. Peki, bankaların faiz oranları ne kadar? Hangi banka en düşük faizle kredi veriyor? 

Bankalarda gerçekleşen son düzenlemelerle birlikte vatandaşlar iyiden iyiye zora girdi. Acil nakit ihtiyacında vatandaşların güvendiği kredi kartı taksitli nakit avans çekimi kapandı. Bunun ardından ihtiyaç kredilerine gelen faiz oranları da arttırıldı. Bankaların faiz oranları yüzde 4 seviyelerine çıkarken vatandaşlar en az faizli kredileri araştırmaya başladı. Peki, en düşük faizli kredi hangi bankada? Bankaların faiz oranları ne kadar? İşte detaylar... 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR

KREDİLERE 2 KATI FAİZ GELİYOR 

Vatandaşların zor günlerinde ya da ani ihtiyaçlarında güvendiği, seyahat, eğitim, sağlık, taşıt ve konut için çekmek mecburiyetinde kaldığı kredilerin faizlerine büyük zam geldi. Gelen zamlar vatandaşların kredi çekmemek için ellerindeki nakde kırk takla attırmak zorunda kalmasına yol açtı. Yüksek faiz oranlarına rağmen çeşitli sebeplerle kredi çekmek zorunda olanlar ise en düşük faizli olan bankaları araştırmaya girişti. 

BANKALARIN KREDİ FAİZLERİ NE KADAR ARTTI? 

50 bin TL kadar ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir vatandaş vade sayısını düşük tutsa dahi yüksek faiz oranlarıyla karşılaşıyor. İşte bankaların kredi faiz oranları şu şekilde: 

NKolay 4,49 

Odebank 3,99 

Şekerbank 3,75 

TEB 3,75 

Garanti BBVA 3,46 

FastPay 3,23 

QNB Finansbank 3,01 

ON 2,79 

Vakıf Katılım 2,49 

İş Bankası 2,90 

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Enpara 2,89 

ING 2,89 

Akbank 2,88 

Albaraka Türk 2,84 

Denizbank 2,71 

İhtiyaç kredisi çekmek için düşük faizli kredi veren banka arayanlar içinse en makul faiz oranları şu an için kamu bankalarından sunuluyor. İşte kamu bankaları faiz oranları: 

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Halkbank 1,89 

Vakıfbank 1,89 

Ziraat Bankası 1,79