TOKİ fiyatlarında yaşanan aidat ve taksit ödemelerinde fahiş artış vatandaşı sokağa döktü.

TOKİ binalarında yaşayan vatandaşlar  yaşadıkları fiyat artışı için isyan başlatttı. Aidat ve taksit ödemelerinde fahiş artış yapıldığını söyleyen bir grup vatandaş sorunun çözümü için yetkililere seslendi.

Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi! Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi!

Dar gelirli aileler için yapılan TOKİ binalarında yaşanan fiyat artışı Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Akgedik Mahallesi'nde isyana dönüştü ve TOKİ binalarında oturan bir grup vatandaş aidat ve taksit ödemelerine yapılan fahiş artış için sokağa döküldü.

Akgedik TOKİ 1.Etap yönetimi önüne yürüyen kalabalık, ‘yönetim istifa' sloganları atarken yaşanan olayı Sözcü Whatsapp Haber Hattı'na ulaştıran bir vatandaş, "Ben hak sahibiyim. 2017 yılında TOKİ ile 153 bin TL ödeme için anlaşma yaptık. Aylık ödememiz 865 TL olarak belirlendi. Şu ana kadar 100 bin TL' ye yakın ödeme yaptım ama borcum artmış durumda. Şu an borcum 155 bin TL olmuş. Taksit sayılarımız da azaldığı için şu an aylık 1650 TL ödemek zorundayım. Sözde dar gelirli için yapılmıştı bu evler. En son yeniden değerleme oranı yüzde 16,55. Bankadan kredi çeksem aylık faiz yüzde 2.5 oluyor. Bu mağduriyetin giderilmesini bekliyoruz." dedi.

Bu gelişmeler ardından tüm gözler TOKİ'ye ve TOKİ konutlarına çevirildi.