Zamların ardı arkası kesilmiyor ve vatandaşlar, maaşlardaki artışlara rağmen rahat bir nefes almayı umut ederken, fiyatlar maalesef aynı hızla yükselmeye devam ediyor. Son bir haftada gelen 50 TL’lik artış ise pes dedirtiyor!

Fiyat Artışları ve Pazar Alışverişleri

Özellikle son dönemde et fiyatlarındaki artışlar, pazar alışverişlerini zorlaştırıyor. Geçtiğimiz hafta kuzu karkas etine gelen zam haberinin ardından, bu hafta da fiyatların 40-50 TL arasında arttığı açıklandı. Kilogram fiyatının 450 TL’ye ulaşmasıyla birlikte, vatandaşlar et alırken tereddüt yaşamaya başladı.

Fiyat Artışları Dudağı Uçuklatıyor

Bu yıl başından beri zamlar adeta yağmur gibi yağıyor. Akaryakıttan gıdaya kadar birçok ürüne gelen zamlar, vatandaşların cebini yakıyor. Pazar ve market alışverişlerinde fiyatların her geçen gün artmasıyla birlikte, et fiyatlarındaki son zamların dudağı uçuklatan boyuta geldiği belirtiliyor.

Zamlar Devam Ediyor

Kuzu karkas etinin fiyatındaki artış her geçen gün devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan zamla birlikte kilogram fiyatının 400-410 TL arasına çıktığı kuzu karkas etine, bu hafta da zam geldi. 40-50 TL’lik artış sonrasında, etin yeni fiyatının kasap kasap 450-460 TL aralığında olduğu öğrenildi.

Üreticilerin Sıkıntısı

Üreticiler, artan maliyetlerin altından kalkamadıklarını ifade ediyorlar. Küçükbaş hayvancılık yapanların en büyük şikayetinin maliyetlerin artması olduğu belirtilirken, bu durumun fiyatlara yansıması kaçınılmaz hale geliyor.

Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat! Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat!

Önümüzdeki Hafta İndirim Beklentisi

Dünya Gazetesi’nin aktardığı habere göre, kasaplar yaşanan zamların ardından satışlarda yüzde 30’luk bir düşüş yaşandığını bildirdi. Süt kuzularının sayısının artmasıyla birlikte, önümüzdeki haftalarda kuzu karkas etinde fiyat düşüşlerinin beklendiği ifade ediliyor.