Arap ülkelerine yapılan bir kampanya daha ifşa oldu ki, haksızlığı ile doktorlarımıza "ayıp", tehlikesi ile hem vatandaşımıza hem de vatanımıza "ihanet" olacak.

Arap ülkelerine yapılan bir kampanya daha ifşa oldu ki, haksızlığı ile doktorlarımıza "ayıp", tehlikesi ile hem vatandaşımıza hem de vatanımıza "ihanet" olacak. 

AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktorları ülkeden kovarken altyapısını da düşünmüş dedirten bir ifşa yapıldı.

Doktorlar ülkede karşılandığı tutum ve sıkıntılar ile adeta istifaya zorlanırken, Arap ülkelerinden "Tıp, Diş Hekimliği" gibi birçok bölüme sınavsız öğrenci alımı yapılıyor ve bu maalesef artık kanıksanmıştı. .

Genellikle de Arap ülkelerindeki, orta halli ailelerin çocukları ginlerinin Türkiye'ye okumaya geliyor. Yanlarında lüks araçlarını da getirme şansı tanınan bu çocuklar her şehirde çoğalmaya başladılar.

Yıllarca zor şartlarda okuyan, okuttuğumuz doktorlarımız, mühendislerimiz, diş hekimlerimiz birer birer istifa etmek zorunda kalırken sınavsız zahmetsiz ülkemizde okuma şansı ve ayrıcalıklar tanınan bu çocuklara artık vatanımızla kalmayıp canımızı da emanet edeceğimizi bir iddia sonucu öğrendik.

Sunni Araplar da referanduma hazırlanıyor - Dış haberler

 Arapça "Sınavsız tıp okuyabilirsiniz" reklamları ise her yerde ve üniversitelere göre fiyatlar değişirken listesini yapılan üniversitelerde en yüksek Yeditepe 27.500 dolar olarak göze çarpıyor.

Avrupa, Amerika, Uzakdoğu'dan tamamen koparak yoğun bir Arap kültürü şokuna uğrayan Türkiye'de işin daha da kötü tarafı vatandaşlık satışlarının burada bile promosyon yapılması.

Maalesef akıl almaz bir şekilde yabancılara sadece üniversiteyi bitirdikten sonra da vatandaşlık imkanı veriliyor.

Aykırı gazetesinin güçlü isimlerinden Batuhan Çolak, İran'dan yazan birisi ile olan konuşmasını şöyle aktarıyor;

İRANLI ÖĞRENCİNİN ANLATTIKLARI

"Herhangi bir lise diplomasıyla toplamda 40-60 bin dolar harcayıp hem sınavsız bir şekilde tıp, diş hekimliği vb okuyacağım hem de vatandaşlığa hak kazanmış olacağım.
Okulu bitirdikten sonra da 1 yıl boyunca Türkiye'de kalan yabancı uyruklu kişi vatandaşlık alabiliyor. Bunu da bir başka danışmanlık firması "Bu düzenleme bize göre çok yerinde oldu" yorumuyla anlatıyor.
Vatandaşlık satışını sadece gayrimenkul olarak düşünmeyin. Arap ülkelerinin herhangi birinden lise diploması varsa istediğiniz üniversitede parasıyla Tıp okuyabilirsiniz. Sadece 2 firma örneği verdim. Bunu yapan onlarca firma var."

KONUYLA İLGİLİ GELEN MESAJLAR

"Merhaba Batuhan Bey paylaştığınız son tweete istinaden yazıyorum ben tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim özel bir üniversitede burslu olarak bizim sınıflarımızda biz azınlık olarak okuyoruz ve sadece tıp fakültesi değil tüm üniversitemiz bu şekilde her bölüm. İstisnalar olmasına rağmen aralarında hepsi çok gerici ve yargılayıcı insanlar etek giyersem benimle konuşmayacak, insanları sesli bir şekilde eleştirmekten, yargılamaktan çekinmeyecek kişiler. İstanbulda bu konun en dip noktasını yaşadığını düşündüğüm üniversitemiz en büyük örneğidir bu tweetlerinizin."

İşte yaşanılanlarla ilgili görseller;

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Erdoğan ; Giderlerse gitsinler ! | İnegölün Sesi