Türkiye'nin turizm cennetlerinden Bozcaada, bu defa İngiliz gazetesi The Guardian'a ile Dünya'ya duyuruldu.

Çanakkale'nin Bozcada'sı , 'Avrupa'nın en büyülü 10 adası' arasında 2'nci sırada yerini aldı. İlk sırada ise Fransa’dan Porquerolles Adası görüldü.

Gökçeada - Bozcaada Turu

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada, son zamanlarda dış basının da ilgi odağı iken bu kez İngiliz gazetesi The Guardian’da, ‘Avrupa’nın en büyülü 10 adası’ arasında ikinci sırada yer aldı.

Bozcaada İle İlgili Her Yerde Bulamayacağınız Özel Tüyolar | Neredekal.com

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Tavsiye edilen her bir 10 adanın da tenha sahillerine, huzurlu ve bozulmamış yapısına dikkat çekilirken Türk ve Rum mirası açısından zengin bir ada olduğu aktarılan Bozcaada’nın huzuruna dikkat çekildi.

Yer verilen haberde ayrıca Bozcaada'nın tavernaları ve üzüm üretimi de anlatılırken Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz da konuya ilişkin şunları söyledi:

Bozcaada'ya Nasıl Gidilir? I Bozcaada Ulaşım 2022 I Seyahatimgeldi

“Bozcaada’nın dış basında bu şekilde gündeme gelmesi hepimiz için onur verici. Kendi üzerime de sorumluluğu alarak, Bozcaadalılar olarak, adanın esnafı, yerel yöneticileri olarak Bozcaada’nın dışarıdan görülen marka değerini gerçekten yakalamamız gerekiyor. Bozcaada gerçekten sorunları da olan bir yer ancak marka değeri her zaman çok yüksek. Bu marka değerini yakalamamız gerekiyor.”

Bozcaada'da Gezilecek Yerler Nerelerdir? Bozcaada'da Nereye Gidilir?

Bu arada Bozcaada, daha önce de New York Times, Business Insider, ve Amerikan Forbes Dergisi tarafından da tavsiye edilen bir adres olarak öne çıkmıştı.

Bozcaada Haberleri | Son Dakika Bozcaada Gelişmeleri - Mynet