Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ önceki gün yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na seslenmiş ve konuşmasını istemişti.

Ümit Özdağ'ın kendisine seslenişi sonrası Davutoğlu, Mersin'de katıldığı programda çok konuşulacak seçim iddiasını dile getirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu öncelikle Mersin’de partisinin il başkanlığını ziyaret etti. İl başkanlığı binasının önünde partililere seslenen Davutoğlu hiç kimseyi dışlamayacaklarını belirtirken beklenen açıklamayı da yaptı.

Partisinin il başkanlığında basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren Davutoğlı, buradaki programının ardından düzenlendiği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Yaptığı değerlendirme sonrasında Davutoğlu altılı masanın son 70 yıllık demokrasi tarihinin en önemli gelişmelerinden biri olduğunu söyledi.

Ülke gündeminde ayrıca siyasi gerilimlerin yaşandığını aktaran Davutoğlu, Ümit Özdağ’ın da belirttiği gibi algı yaratılmaya ve seçim öncesi operasyon hazırlığı olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

Davutoğlu Ankara olayından sonra oylarımız arttı - YouTube

Orjinal tester parfümler nasıl alınır? Kalıcı orjinal ucuz tester parfüm adresi Orjinal tester parfümler nasıl alınır? Kalıcı orjinal ucuz tester parfüm adresi

“Sosyal patlamalara sebebiyet verecek bir iklim oluşturulmaya çalışılıyor. Seçim ortamını bozacak, yabancı, göçmen karşıtlığı üzerinden de tahrik edilen bir iklim oluşturulmaya çalışılıyor. Bu ay ilk defa altılı masa dört alt komisyonla toplanacak. Birisi seçim güvenliği. İlk toplantısını bayramdan önce yapmıştı. Bugünlerde ikinci toplantısını yapacak.

Aynı çerçevedeki iddiayı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da dile getirmiş ve Davutoğlu’nu da teyit etmesi ve konuşması için davet etmişti. Özdağ’ın daha da açık bir şekilde dile getirdiği iddia şu sözlerle yer almıştı;

“Haziran 2015-Kasım 2015 arasındaki sürece benzer bir şiddet dalgasının bu sefer sığınmacılar üzerinden planlandığı anlaşılıyor, bu noktada Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na sesleniyorum. Sayın Davutoğlu korkmayın, tehdit edildiğinizi kamuoyunda gördük. Çıkın, Haziran – Kasım 2015 arasında ne olduğunu anlatın. Çünkü benzer bir çalışma tekrar başlamış görünüyor”