CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesapları üzerinden AKP ve AKP’ye yakın vakıflar üzerinden çok ciddi iddiaları belgelerle ifşa etmişti. Ardında ise tehditler başladı...

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, Kemal Kılıçdaroğlu'nu, "Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir" diyerek hedef gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatandaşa döviz bozdurtan AKP iktidarının kendilerine yakın vakıflar üzerinden ABD'ye döviz aktararak kaçış planı yaptıklarını belgelerle ifşa etmesi üzerine gündem tehlikeli bir hal aldı.

AKP cephesinden iddialara ve belgelere ilişkin önce çelişkili açıklamalar, sonra da tehdide varan çok sert açıklamalar geldi.

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olan Fahrettin Altun'un Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgeleri Ahaber canlı yayınında doğrulamıştı.

Bunun üzerine ise AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu ifşası üzerine tehditvari bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun memurları tehdit ettiğini söyleyen Külünk, "İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez" dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır. 'Kişi kendinden bilir eli' demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de ancak cirimleri kadardır" diyen Külünk şu tehlikeli cümlelerle Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti;

QNB Finansbank Gelir Belgesi Olmadan 10.000 TL Ödüyor! Başvurular Kısa Sürecek QNB Finansbank Gelir Belgesi Olmadan 10.000 TL Ödüyor! Başvurular Kısa Sürecek

"Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok. Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir"

Külünk'ün bu tehdidi ise Kılıçdaroğlu'nun "kaçacakların listesi belli" söylemine gönderme olarak "listeden Külünk'ün de adı varmış" yorumlarına sebep oldu.