Türkiye'de müzik yasağı tartışmaları devam ederken beklenilen isim Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sonunda konuştu.

Ancak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzik yasağı hakkında değil de yasağa ilişkin gelen eleştiriler hakkında konuştu.

Geçen ay Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüs salgınına karşı alınan yeni kararları duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 ile ilgili getirilen birçok zorunluluğun kaldırıldığını ancak Covid-19 önlemleri gerekçe gösterilerek gece 24.00’ten sonra uygulanan canlı müzik yasağının devam edeceğini açıklaması şaşırtıcı ve anlamsız bulunarak eleştiri konusu olmuştu.

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

Kamuoyunda tepkiler sürerken İçişleri Bakanlığı, müzik yasağına ilişkin bir müjde verip “Müzik yayın saatlerini yeniden belirlendi. Pandemi sürecinde saat 24.00'te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saati gece 01.00'e kadar uzatıldı” açıklaması yapmıştı.

HaberTürk yayınında Serap Belet, Kübra Par ve Kürşad Oğuz'un sorularını yanıtlayan Oteller sahibi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Covid-19 kısıtlamarı kapsamında getirilen ve kaldırılması yerine 01.00'e çekilen müzik yasağıyla ilgili olarak şunları söyledi;

"Kültür ve Turizm Bakanı olması vasfıyla tabii ki normalleşme taraftarıyım. Bu hükümetin de görüşü. Ancak ihtiyaçlara devlet aklıyla yaklaştığınızda sadece bir kesimin değil bütün kesimlerin haklarını gözetmeniz lazım"

"Ses kirliliğiyle mücadele anlamında bazı şeyleri belirtmek istiyorum. Ana sıkıntı da burada başlıyor. Ses kirliliğinden turistler otelleri terk ettiği için otellerin kapatılma kararı alındı. Ses gece 2'ye kadar 3'e kadar sınırsız şekilde devam ediyor. İnsanlar otelleri terk etmeye başlıyor. Müziği ile öne çıkan Yunanistan'ın Mikonos adasında bile saat 00.00'dan sonra müzik yayını kesiliyor"

Mehmet Nuri Ersoy'un şirketi 'şampiyon' oldu - AZAP Platformu

Olayı sadece otellere indirgeyen ve "normalleşme taraftarıyım ama" diyerek bir çelişki oluşturan Bakan Ersoy'un dikkat çeken cümlesi ise söylediği "Bunun yaşam tarzına müdahale gibi algılatılması bencil ve bir o kadar sinsice" oldu.

Bu arada sadece özel bir belde, özel bir ada örneği veren bakan, Avrupa ya da Amerika'daki festivaller, konserler, puplar ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

TURİZM BAKANININ SAHİBİ OLDUĞU ERSOY OTELCİLİK YENİ BİR OTEL AÇMAYI PLANLIYOR | Parlamento Haber | Korku yok!

Türkbükü'ndeki ünlü lüks oteli Bakan Ersoy'un şirketi aldı