Başvurular başladı detaylar ise netleşti. Son dakika haberlerine göre 18 yaşını dolduran herkese aylık 2 bin 500 TL harçlık ödemesi geldi. Haberimizde gelişmeleri verdik.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

18 yaşını dolduran kişilere harçlık müjdesi geldi. Bu anlamda bu ay itibariyle 2.500 TL verilecek. Başvurular İŞKUR Kurumu üzerinden yürütülüyor. İŞKUR doğrultusundan oluşturulan açıklama kapsamında iş başı eğitim programları kapsamında 2,500 TL ödeme yapılıyor. Yapılan başvuru sonrasında İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden para almaya hak kazananlar ilan edilecek.  Dolayısıyla İŞKUR’un internet sitesinden müracaat tarihlerini takip etmeniz gerekiyor. İŞKUR gereksinim sahibi vatandaşlara görkemli bir hizmet vererek aylık 2,500 TL harçlık ödemesi sunuyor. Bu da iş bulmak isteyenlerin karşısına seçenek fırsatların çıkmasını da olası kılıyor. Elbette ki bu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak amacıyla işbaı programlarına dahil olmak gerekmektedir. Peki, işbaşı programlarının zamanı ne kadardır? 

Vatandaşların en fazla merak ettiği konular arasında işbaşı eğitim programı ve verilen harçlıklar yer alıyor. Programların günden ez 5 en çok ise 8 saat olacağı İŞKUR tarafından belirtilmişti.  Çoğunlukla haftalık olarak 6 günü aşmamak üzere haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde programların gerçekleşeceği İŞKUR tarafından belirlenmiş oldu.

İşbaşı Eğitim Programlarına Katılma Şartları Nelerdir?

İşbaşı eğitim programlarına katılmak amacıyla vatandaşlar belli başlı şartları taşımaları gerekiyor. Aksi halde programlara katılamaz. Kişilerde aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir;

- Kuruma kayıtlı bir işsiz olmak,

- 15 ile 17 yaşını tamamlamış olmak,

- İşveren bireyin birinci dereceden ve ikinci dereceden akrabası olmamak,

- Sigorta pirimi yatırılmamış olmak,

- Tarımsal faaliyetlerde tespit edilen şahıslar, dul, yetim maaşlı alan şahıslarda programa başvurabilir.

Programa müracaat işlemleri İŞKUR bürolarından yapılacaktır. İŞKUR müracaatların ne vakit uygulanacağı ile ilgili detayları kendi internet sitesinde bizzat yayınlayacaktır. Başvuruların yakın bir vakitte başlaması gündemdir. Başvuruları kaçırmak istemiyorsanız sık sık olarak İŞKUR’un internet sitesi üzerinden takipte kalmanız gerekiyor. İŞKUR internet sitesi üzerinden en yakın vakit aralığında müracaat tarihlerini ilan edecektir!