Birçok kurum kira ödemelerini yapmakta zorlanan ailelere destekte bulunmaktadır. Bu sayede aileler çok daha rahat bir şekilde barınma ihtiyaçlarını karşılayarak kötü şartlarda yaşamaktan kurtulmaktadır.

Son dönemlerde özellikle artan kira fiyatları birçok dar gelirli ailenin zorlanmasına sebep olmuştur. Bu konu ile ilgili şu an iki ayrı kurum çalışmalar yürütmekte ve belirli şartları taşıyan kişilere 1000 TL’nin üzerinde yardımlarda bulunmaktadır. Şartlar arasında dar gelirli olduğunu kanıtlayabilme ve ekonomik açıdan aylık hane gelirinin yetersiz olduğunu belgeleyebilme koşulu bulunmaktadır. Hane gelirli yüksek olan ailelere ne yazık ki yardım yapılmamaktadır. Eğer sizde barınma ihtiyacınızı gidermekte zorlanıyorsanız devlet kurumlarından yardım alabilirsiniz.

Yardımda Bulunan Kurumlar

Ve talimat verildi! Evi kira olup ödeyemeyene 1200 TL! Her ilçeden binlerce aile alıyor! Son dakika... Kira yardımları kurumlar tarafından organize edildiğinden dolayı her şehirde kira yardımı almanız mümkün olmayabilir. Şehrinizde hangi kurumlardan yardım alabileceğinizi öğrenmek için Belediyelere ya da Sosyal Yardım ve Dayanışma Kurumunu şubelerine dilekçe verebilirsiniz. Ayrıca bazı özel vakıflarda yardımda bulunabildiğinden dilekçe verdiğinizde özel kurumların yardımlarında da haberdar olabilirsiniz.

Genelde kurumlar telefon ya da internet üzerinden yapılan, posta ile gönderilen yardım isteklerini kabul etmemektedir. Bu nedenle şahsen başvuru yapabileceğiniz noktalara başvurmanızı tavsiye ederiz. Başvuru süreci sonrasında sizden istenen belgelerin nerelerden alınacağını da iyice öğrenmeniz boşa zaman harcamadan çok daha hızlı bir şekilde başvuru yapmanızı sağlayacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru yaptığınız kuruma göre istenen belgeler ve doldurulması gereken formlar değişkende olsa sizden istenen belgeler arasında fakirlik kâğıdı yer alacaktır. Bu kâğıdı ikamet ettiğiniz bölgede ki muhtarlıktan almanız mümkündür. Başvuran kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgâh belgesi de istenen belgeler arasındadır. Bazı kurumlar gelir belgesi de isteyebilmektedir. Bu belgeyi çalıştığınız kurumdan ya da E-Devlet üzerinden temin etmek mümkündür. Son olarak sizin bilgilerinizi toplamak için sizden bir form doldurmanız istenecektir.

Bu formun üzerinde hanede yaşayanların bilgilerini yazabileceğiniz ve sizin yaşadığınız durumunu anlatabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Bu formu da doldurduktan sonra eğer yardım alacaksanız bu size kısa mesajla bildirilecektir. Böylece önemli bir miktarda katkı alabilirsiniz!

Hükümetin Emekliye Son Kıyağı Geldi! Ödedikleri Para Cebinde Kalacak! Hükümetin Emekliye Son Kıyağı Geldi! Ödedikleri Para Cebinde Kalacak!