Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvurusu resmi internet adresi vgm. gov.

Öz Erciş Seyahat Kimin? Sahibi Kim? Öz Erciş Seyahat Kimin? Sahibi Kim?
Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvurusu resmi internet adresi vgm.gov.tr üzerinden alınmaya başlamıştı. 2020 yılı VGM ortaöğretim bursundan faydalanmak isteyen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için burs başvuruları alınmaya başlanmıştı. Peki gerçekleştirilen başvuruların sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM Burs başvuru sonucu öğrenme. Detaylar haberimizde sizlerle...

Eğitim hayatını sürdüren binlerce öğrenci VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. VGM bursu son başvuru tarihi 15 Ekim olarak duyuruldu. VGM ortaöğretim burs başvurusunu nasıl gerçekleştireceğini araştıran adaylar, 2020 yılı VGM Burs başvuruları ayrıntılarını araştırmaya devam ediyor. VGM bursunu almaya hak kazanan öğrencilere okul dönemi boyunca 9 ay burs ödemesi gerçekleştirilecek.

VGM ORTAÖĞRETİM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs almak isteyen adaylar, VGM burs başvurusu sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor. Yapılacak olan başvuruların 15 Ekim tarihine kadar süreceği ve hala sonlanmadığı için, başvuruyu alan kurum ne zaman VGM burs başvuru sonuçlarını duyuracağını belirtmedi. Ancak önceki senelerde gerçekleştirilen işlemlere göre VGM ortaöğretim burs başvuru sonuçları, yapılan başvuruların bitmesinden bir hafta sonra duyurulabilir.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2020 ve 2021 eğitim öğretim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için bugün başlayan başvurular 15 gün devam edecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler adına başvuru süreci başladı ve 15 Ekim tarihine kadar sürecek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine sağlanacak olan VGM bursu 9 ay boyunca öğrencilere ödenecek. Başvurular VGM'nin resmi internet adresi www.vgm.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek. Burada yer alan VGM bursu başvuru formu üzerinden öğrenciler başvurularını yapabilecekler.

2020 YILI VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR ÖDENİYOR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne başvuru gerçekleştirerek burs almak için hak kazanan öğrenciler, okul sezonu boyunca yani 9 ay burs ödemesi alacaklar. Öğrenciler hangi aylarda VGM bursunu alacak sorusunu merak eden öğrenciler için; Ekim,Kasım,Aralık,Ocak,Şubat,Mart,Nisan,Mayıs,Haziran aylarında burs ödemelerini alacaklar. 2020 VGM burs ücreti ne kadar sorusunu araştıranlar için de, 2020 ve 2021 eğitim yılı içerisinde öğrenci başına aylık 75,00 TL ödeme gerçekleştirilecektir.

VGM SAĞLANAN BURSU KİMLERE VERMİYOR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu belirtilen bazı okullara devam eden öğrencilere verilmiyor. İşte o okullar;

- Özel Okul,
- Açık Öğretim Ortaokulu,
- Açık Öğretim Lisesi,
- Mesleki Açık Öğretim Lisesi,
- Anasınıfına devam eden öğrencilere,
- Kardeşi VGM Ortaöğretim bursundan faydalanmakta olan öğrencilere,
- Kamu kurumlarından karşılıksız bir şekilde eğitim desteği ya da bursu alan öğrencilere,
- VGM tarafından muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğretim bursundan faydalanamazlar.