Yaklaşık 22 yıl boyunca Arsenal'in teknik direktörlüğünü yaptıktan sonra görevini bırakan ve 2019'da FIFA Futbol Gelişim Direktörü görevine getirilen Arsene Wenger, "Avrupa Süper Ligi projesi başından sonuna kadar saçmaydı" yorumunu yaptı. İngilizlerin za

Futbol gündemi son zamanlarda henüz başlamadan rafa kaldırılan Avrupa Süper Ligi organizasyonuyla çalkalanıyor. Avrupa'nın 12 dev ekibinin kurucusu olduğu organizasyon, futbol camiasında yankı uyandırmıştı. Organizasyonla ilgili UEFA ve FIFA'dan sert açıklamalar geldi, turnuvaya katılan takımların bütün organizasyonlardan men edileceği ve takımların bünyesinde bulunan oyuncuların milli takımlarında oynayamayacağı belirtildi. Özellikle Chelsea taraftarlarının başını çektiği protestolar meyvesini verdi.

Tepkiler sonuç verdi, Süper Lig başlamadan bitti!

Taraftarlar, teknik adamlar ve futbolcuların tepkileri üzerine ilk olarak Premier Lig ekipleri olan Arsenal, Liverpool, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Tottenham Hotspur organizasyondan çekildiklerini açıkladı. Bu takımları Atletico Madrid, Juventus, Milan ve Inter izledi. Böylece organizasyonun kurucusu olan 12 takım içinden sadece İspanyol ekipleri Real Madrid ve Barcelona çekilmeye dair herhangi bir girişimde bulunmadı. Organizasyonun fikir babalarından olan Real Madrid Başkanı Fiorentina Perez her ne kadar "Daha her şey bitmedi" dese de Avrupa Süper Ligi organizasyonu başlamadan bitmiş oldu.

Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı

Arsene Wenger: "Son derece mantıksızdı"

Avrupa Süper Ligi'yle ilgili görüşlerini açıklayan isimlerden biri de 22 yıl boyunca Arsenal'in teknik direktörlüğünü yapan ünlü spor adamı Arsene Wenger oldu. 2019 yılı Kasım ayından beri FIFA'nın Futbol Gelişim Direktörlüğü görevini yürüten Arsene Wenger, Avrupa Süper Ligi fikrinin son derece mantıksız olduğunu kaydetti. İngiltere'nin önce Brexit'e oy vererek Avrupa Ligi'nden çıktığını hatırlatan Wenger, üstüne bir de Süper Lig'e geçmek istediklerini söyledi.

"Proje hayata geçseydi Premier Lig ölürdü"

İngilizlerin zaten en güçlü ve popüler futbol ligi olan Premier Lig'e sahip olduklarını hatırlatan Wenger, "Avrupa Süper Ligi'nin hayata geçmesi, Premier Lig'in ölmesi anlamına gelecekti" ifadelerini kullandı. Söz konusu organizasyonun amatör bir şekilde hazırlandığını belirten Wenger, futbolcular ve teknik adamlar dahil bu turnuvaya karşı çıkan herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.