WhatsApp son zamanlarda pek çok özelliğiyle ön plana çıkıyor! Dünyanın en yaygın kullanılan ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, aldığı kararla kullanıcılarını korkuttu.

Gözden kaçırmayın

Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor

Günümüzde her akıllı telefonda yüklü olan bu uygulamayı kullanırken artık dikkatli olunması gerekecek. Aksi halde uygulama kullanıcıları kendilerini mahkeme de bulabilir. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre yasal sürecin sadece toplu mesaj özelliği ile alakalı olduğu öğrenildi. Kullanıcıların birbirlerine rahatsız edici toplu mesaj gönderimlerinin tespit edilmesi durumunda WhatsApp, kullanıcıdan şikayetçi olacak! Ayrıca bu konunun titizlikle her gün inceleneceği de duyuruldu. Böylece WhatsApp kullanıcılarının dikkatli olması gerekecek!

WhatsApp’ın Yeni Kararı Ne Zaman Geçerli Olacak?

Alınan karar ile birlikte yetkililer bu kararın geçici bir süre olmayacağını ve kararın sürekli aktif olacağını da duyurdular. Bu karar 7 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak. Toplu mesaj özelliği en çok kullananlar genellikle firmalar oluyordu. Bu karar sonrasından firma yetkilileri karardan memnun olmadıklarını dile getirdi.

Öte yandan birçok vatandaş ise kararı uygun bulup destekledi. 7 Aralıktan önce bu özelliği kullanan firma ya da şahıslara ise herhangi bir yaptırım yapılmayacak. Yaptırıma maruz kalan adaylara sadece dava da açılmayacak. Kullanılan telefon numarasına süresiz WhatsApp kullanım engeli de getirilecek.

WhatsApp Toplu Mesaj Nedir? Kullanım Şartları

Bu uygulamanın en yaygın kullanılan özelliklerinden bir tanesi de toplu mesaj özelliğidir. Hatta yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların büyük bir kısmı uygulamayı sadece bu özellik nedeniyle kullanmaktadır. Bu özellik telefonda kayıtlı olan ve uygulamanın yüklü olduğu her kullanıcıya kolaylıkla aynı anda mesaj atıla bilinmesini sağlamaktadır. Ancak bu mesajlar atılırken uyulması gereken bazı şartları bulunmaktadır.

Mesaj atılan kişi veya kişilere herhangi bir şekilde özel hayatın mahremiyetini zedeleyecek veya cinsel ve rahatsız edici mesajların atılmaması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması durumunda toplu mesaj özelliğini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca bu şartlar grup toplu mesajları içinde geçerli olmaktadır. WhatsApp toplu mesaj özelliğinin son zamanlarda etkili bir düzeyde tercih edildiği de biliniyor.