Emekli promosyon ödemeleri yeni yılda hem emekli hem de memur maaşlarına yapılan zamların ardından gündemde yer almaya devam ediyor.

Emekli promosyon ödemeleri yeni yılda hem emekli hem de memur maaşlarına yapılan zamların ardından gündemde yer almaya devam ediyor. Bu bağlamda en yüksek promosyon ödemesi yapan bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi Bankası’ nın kampanyası merak ediliyor. İşte detaylar…


2023 yılının ilk günlerinde aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşlarına zam yapılmıştı. Yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu bağlamda en yüksek emekli promosyon ödemesi yapan bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi Bankası’ nın ne kadar emekli promosyon ödemesi yapacağı merak konusu oldu.

kredi_cekmek_ac_gun_surer_h263470_62b4a-1


Yapı Kredi Bankası’ ndan Emekliye Müjde!


3 Ocak 2023 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklaması ile beklenen gelişmeler art arda gelmeye başladı. Başlangıçta son altı ayın enflasyon rakamları ve refah payının eklenmesi ile memkli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından %25 oranında zam yapılacağı açıklansa da bir gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan bu oranı %30’ a çıkardıklarının müjdesini vermişti.


Yeni yılda yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Temmuz 2022 tarihinde hem memur hem emekli maaşlarına hem de asgari ücrete zam yapılmıştı. O dönemde de bankalar birbirleri ile yarışa girerek harika kampanyalar hazırlamıştı.


Bankalar kendi müşterilerini ve yeni emekli olacak kişileri rakip bankalara kaptırmamak için kampanyalarında sürekli güncelleme yaparak emekli promosyon ödemesini gerçekleştirmeye çalıştılar. Üç yıl boyunca maaşını aynı bankadan alma taahhüdü veren kişiler aldıkları maaşa göre promosyon ödemesi kampanyasından yararlanabilecektir. Kampanyanın detayları bankanın internet sitesinde yer alıyor. 

kredi-cekmek


Herkese 7.500 TL’ ye Varan Promosyon!


Yapı Kredi Bankası’ nın hazırlanan emekli promosyon ödemeleri kampanyasının detayları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İnternet sitesinde detaylı bilgilere yer verildi. Bu bağlamda gerekli şartları sağlayan kişilerin başvurusu ile kampanyadan yararlanabileceğini ifade edebiliriz. 


Yapı Kredi Bankası’ nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre şartlar, “1 Kasım 2022 – 31 Ocak 2023 tarihleri arasında SGK emekli aylığı üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerimiz 7.500 TL'ye varan nakit emekli maaşı banka promosyonu fırsatından yararlanabileceklerdir.

Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 3.499 TL'ye kadarsa 4.200 TL; 3.500 TL-7.499 TL arasındaysa 4.900 TL; 7.500 TL- 9.999 TL arasındaysa 6.300 TL; 10.000 TL’ nin üzerindeyse 7.000 TL nakit promosyon ödenir. Ek Ödül Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasındaki 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda maaş baremi bağımsız 200 TL ek nakit ödül ödenir.

1 Kasım 2022 – 31 Ocak 2023 tarihleri arasında ilk kez kredi kartı alan veya promosyon başvuru tarihinden önceki 3 ay içerisinde mevcut kart/kartları ile hiç harcama yapmamış olan müşteriler; kampanya başlangıç tarihinden 28.02.2023'e kadar yapacakları toplam 500 TL harcama sonrasında ek 300 TL nakit promosyon almaya hak kazanacaklardır.

Ödeme kişilerin emekli maaş hesaplarına ve hala ek ödül taahhütnamesinin iptal edilmemesi durumunda ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk haftası yapılacaktır. Kampanyanın başlangıç tarihi itibarıyla Ek Ödül Taahhütnamesi imzalayan müşterilerimiz, ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk günü başlayacak ve üç ay devam edecek şekilde 0 faizle 2.000 TL’ye kadar esnek hesap limitinden faydalanabileceklerdir.

Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor! Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor!

Kampanyadan faydalanılabilmesi için nakit promosyon ödemesi alınan ayın son gününe kadar esnek hesap sahibi olunması gerekmektedir” şeklindedir.Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilerin  devamında “Kredi kartı kampanyasından 20 Ocak 2022– 31 Aralık 2022 arasında ek ödül taahhüdü veren ve ödülden faydalanan müşteriler, taahhütlerini iptal edip tekrar taahhüt vermeleri durumunda kampanyadan faydalanamazlar.

Kampanyadan 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası’ndan promosyon taahhüdü bulunan ve bir diğer SGK emekli aylığı getiren müşteriler yararlanamazlar. 7.500 TL'ye varan promosyon kampanyası kapsamında promosyon/ek nakit ödül başvurusu işlemleri Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile yapılabilir.

Fatura ve kredi kartı kampanyasından hak edilen ödüller, müşterinin emekli maaş hesabına yatırılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) birden fazla gelir/aylık ödemesi alınıyor olması durumunda ödenecek promosyon/ek nakit ödül tutarı, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapılır.

Nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır. Nakit promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapıldıktan sonra üç yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon/ek nakit ödül verilmez.

Nakit promosyonun/ek nakit ödülün ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma emekli maaşı taşıması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon/ek nakit ödül tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır” var.