Yapı kredi bankası ile vatandaşlar bütün ihtiyaçlarını alıp üç aya kadar erteleyebilme kredi alabiliyor. Yapı Kredi Bankası’ nın hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisinin detayları merak konusu oldu. İşte detaylar…

Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı! Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı!

Yeni yılın gelmesi ile birlikte bankalar birçok konuda kampanya hazırlamaya devam ediyor. Yapı Kredi Bankası ile üç aya kadar ertelemeli kredi ile ihtiyaçlar giderilebiliyor. Vatandaşlar yapı Kredi Bankası’ nın ihtiyaç kredisinden yararlanmak için detayları merak edip araştırmaya başladı.

Yapı Kredi Bankası’ndan İhtiyaç Kredisi!

2023 yılının ilk günlerinde hem memur maaşlarına hem de emekli maaşlarına zamlar yapıldı. 3 Ocak 2023 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumunun aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından gözler refah payına çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile ilk başta %25 oranında zam yapılacağını açıklasa da daha sonra %30 oranında zam yapılacağı müjdesini vermişti. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memur maaşlarında yüzde 87'lik artışa gitmiş, temmuz ayında yüzde 42'ye varan zam yapmıştık. Memurlarımızın ve emeklilerimizin oranlarına razı olamadık. Bakanlarımızla yaptığımız değerlendirme sonucunda memur ve emekli maaşlarında yüzde 25'lik bir artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Bunu da dün katıldığımız memur buluşmasında duyurmuştuk. Memur buluşmasına giderken bakanlarımıza bu oranı daha da yukarı çıkacak formüller bulmaları talimatını vermiştik. Dün ve bugün yürütülen çalışmalar sonucunda memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a çıkaracak imkanlar sağladık. Buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdelerini veriyoruz” açıklamasında bulunmuştu. 

Yapılan zamların ardından gözler bankaların çeşitli alanlarda yapacağı kampanyalara çevrildi. Özellikle 2022 yılının temmuz ayında yapılan zamların ardından bankalar emekli promosyon ödemeleri konusunda birbirleri ile yarışa girmişti. Bankalar kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için kampanyalarda sürekli güncelleme yaptı. Bu kapsamda hem yeni yılın gelmesi ile yapılan zamların ardından hem de EYT düzenlemesi ile yeni emekli olacak kişilerin olmasından kaynaklı bankalar tekrardan emekli promosyon ödemeleri konusunda kampanyalarını güncellemeye gitti. 

3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi!

Yapı Kredi Bankası kendi internet sitesinde yaptığı açıklama ile 3 aya kadar ertelemeli kredi ile ihtiyaçların giderilmesini sağlama fırsatı yarattı. Bu kapsamda ihtiyaçlar alınacak ancak üç ay sonra ödemeler yapılmaya başlanacak. 

Bu kapsamda Yapı Kredi Bankası’ nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre “3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi başvurunuzu Yapı Kredi Mobil veya Bireysel İnternet Şubesi üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Mobil veya İnternet Şube kanallarından ihtiyaç kredisi kullanımı yapmak için, kampanya giriş ekranında “3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi” kampanyası seçilmelidir. Kampanya seçildikten sonra, ilk taksit tarihi; değiştirilmedikçe kredi açılış gününden azami 120 gün sonrası olacak şekilde gelecektir. Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dahil 36 ay olup, en fazla 90 gün öteleme seçeneği sunulmaktadır. Ödemesiz dönemlere ait faiz tutarı ilk taksite yansıtılır. Bankamız tarafından tanımlanan ön onaylı limitiniz olması durumunda, limit tutarınıza kadar kredi kullanabilirsiniz. Ön onaylı limitler sonrası tekrar değerlendirme yapılabilir, bankamızca limitleriniz kredi kullanımından önce düşürülebilir veya tamamen iptal edilebilir. Kredi başvurunuz bankamız politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve uygun olması durumunda kullandırım yapılabilir. Banka değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir tutarda onaylanabilir. Kullandırım ve başvurunun Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nden yapılması durumunda “Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi” menüsündeki tüm koşullar 3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi için de geçerlidir” başvuru ve kullanımla ilgili önemli noktalara değindiğini söyleyebiliriz.