Yapı Kredi Bankası’nda hesabı olanlar için önemli bir gelişme yaşandı. Artık bankanın çalışma saatleri daha farklı olacak. Bankalarla ilgili yaşanan bu gelişme milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor ve son derece önemli bir gelişmedir. 

Bankalarla ilgili birçok kullanıcıyı ilgilendiren yeni bir gelişme meydana geldi. Bu alanda atılan adım doğrultusunda Bankaların çalışma günleri ile ilgili yeni bir karar alındı. Birçok kişi hafta içi çalıştığı için banka şubelerinde yapması gereken işlemleri yapamıyor. Bu durumdan dolayı işlerini halledemeyen kişiler düşünülerek bankaların çalışma günleri ve saatleri konusunda bir düzenlemeye gidildi.

Banka Çalışma Günleri Değişiyor

Bankalar normal şartlar altında hafta içi belirli saatler arasında çalışıyor. Hafta sonları ise banka şubeleri kapalı oluyor. Ancak bu durum hafta içi bir işte çalışan vatandaşların banka şubelerindeki işlerini çoğu zaman yapamamalarına ya da bunun için izin almalarının gerekmesine neden oluyor. İşte bu duruma bir çözüm olarak banka çalışma saatleri ile ilgili bir düzenlemeye gidiliyor. Yeni atılan adımlar ile bu durumun değişmesi hedefleniyor. 
Normal şartlarda cumartesi ve pazar günleri kapalı olan bankaların çalışma günleri ve saatleri konusunda yeni bir adım atıldı. Bankalar artık sadece hafta içi değil, aynı zamanda cumartesi günleri de çalışacak. Birçok banka bu konuda adım atmaya başladı.

Yapı Kredi Bankası Cumartesi Günleri Çalışacağını Duyurdu

Bankalar tarafından cumartesi günleri çalışma konusunda adımlar atılmaya başlandı. Bu konuda ilk net adım ise Yapı Kredi Bankası’ndan geldi. Yapı Kredi tarafından yapılan açıklama ile cumartesi günü tam gün boyunca çalışacak ve müşterilere hizmet verecek ilk banka olunduğu duyuruldu. Bunu yapan ilk pilot banka olarak Yapı Kredi ön plana çıktı. 
Yapı Kredi Bankası’nın İstanbul Şaşkınbakkal şubesi, hafta içinin yanı sıra cumartesi günü de tam gün müşterilere hizmet verecek. İstanbul’da bulunan Şaşkınbakkal şubesi, müşterilere saat 10.00 ile 17.00 arasında hizmet vermeye devam edecek. Hafta içi işleri olan vatandaşlar, cumartesi günü de işlerini halletmek için şubeye gidebilir ve 10.00 ile 17.00 arasında işlem yapabilirler.

Bankacılık Hizmetlerinde Hafta Sonu Süreci Başlıyor

Bankada işi olan birçok kişinin en fazla yaşadığı sorunlardan bir tanesi hafta içi çalıştıklarından dolayı şubede yapılması gereken işlemlerin gerçekleştirilememesidir. Bu kapsamda da bankalar yeni bir düzenlemeye giderek hafta sonu çalışma konusunda adımlar atmaya başladı. Bu konuda ilk adım ise Yapı Kredi Bankası’ndan geldi.

Söz konusu uygulamaya İstanbul’daki Yapı Kredi Şaşkınbakkal şubesi ile başlanacak. Uygulama kapsamında müşteriler, cumartesi günü şubeye giderek istedikleri gibi hizmet alabilir ve işlemlerini gerçekleştirilebilir. Bankanın işleyişi hafta içi ile aynı şekilde olacak. Müşteriler istedikleri bütün işlemleri cumartesi günü şubeye giderek kolay bir şekilde yapabilir.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Diğer Bankalarda Da Cumartesi Çalışmaya Yönelik Adımlar Atılıyor

Cumartesi günü çalışma konusunda Yapı Kredi Bankası’nın net bir adım atan ve uygulamayı başlatan banka olmasının ardından diğer bankalar da bu konuda harekete geçmeye başladı. Bazı bankaların bu konuda hazırlık içinde olduğu ve cumartesi günleri çalışma konusunda adımlar atacağı alınan bilgiler arasında. Cumartesi günleri çalışma konusunda farklı bankalardan da ilerleyen günlerde net haberler gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda Yapı Kredi ile başlayan uygulamanın yakın zamanda pek çok bankayı ve şubeyi kapsayacağı tahmin ediliyor. Şimdilik Yapı Kredi müşterileri cumartesi günleri de bu hizmetten yararlanabilir.