{"uid":"B05C6E84-0297-44DE-BA4D-EA74A4124DA5_1613311522660","source":"other","origin":"unknown","sources":["330853227010211"]}

2 hafta olan ara tatili bu sene koronavirüsten dolayı 1 hafta daha uzatıldı. 3 hafta süren ara tatil sonunda öğrenciler yeniden ders başı yapacak. Yarı yıl tatilinin bitmesiyle birlikte öğrenciler ve öğretmenler buluşacak. Koronavirüsten dolayı kapanan ve uzaktan devam eden okulların açılacağı söylendi. Normalde 8 Şubat pazartesi günü açılacak olan okullar, 1 hafta daha tatil oldu. 15 Şubat pazartesi günü okullar açılıyor. 15 Şubat'ta açılan okullar merak edildi. Bir grup öğrenci eğitime uzaktan devam ederken bazı öğrenciler de okulda yüz yüze eğitime başlayacak. 1 Mart'ta ise tüm öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak. Peki, yarın açılacak olan okullar hangileri? 15 Şubat'ta hangi okullar açılıyor? Yarın okul var mı?

Yarın Okul Var Mı?

Ara tatilin ardından okullar açılıyor. 15 Şubat'ta başlayacak olan okullar, yarın açılıyor. 2. dönemin başlamasıyla okullar yüz yüze eğitime geçecek. 15 Şubat'ta okullar açılsa da tüm sınıf ve tüm öğrenciler yüz yüze eğitime geçmeyecek. Ancak 1 Mart tarihi ile okullar yüz yüze eğitime başlamış olacak. Yarın okul var mı sorusu ise ülkenin gündemine oturdu. Yarın okul var. 15 Şubat'ta köy okullarında yüz yüze eğitim tam zamanlı olacak. Aynı zamanda 15 Şubat'ta bağımsız ana okulları da eğitime başlayacak. Bunun dışında kalan diğer okullar ise uzaktan eğitime devam edecek.15 Şubat'ta Hangi Okullar Açılacak? Hangi Sınıflar Açılacak?

3 hafta süren yarı tatilin ardından yarın okullar açılıyor. 15 Şubat itibariyle açılan okulların birçoğu yüz yüze eğitime başlayacak. Yüz yüze eğitime başlayan okulların ve sınıfların yanında online yani uzaktan eğitime devam edecek olan okullar da var. 15 Şubat'ta açılacak olan okul ve sınıflar belli oldu. 15 Şubat'ta köy okulları yüz yüze eğitime başlayacak. Ayrıca köy okullarının dışında ana okul öğrencileri de okula gidecek. Diğer kalan okullar ve sınıflar ise uzaktan eğitim ile okula devam edecek.

İlkokul ve Liseler Ne Zaman Açılacak?

Okullar yarın başlıyor. Yarın açılacak olan okullar belli oldu. Yarın açılmayacak diğer okullar ise uzaktan eğitime bir süre daha devam edecek ve 1 Mart tarihinde yüz yüze eğitime başlayacak. 1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibarense tüm sınıf düzeyinde ilkokullar ve 12. sınıf öğrencileri için liseler açılmış olacak. Ayrıca 1 Mart'ta özel gereksinimli öğrenciler için özel eğitim okulları da açılacak.

Sınav döneminde olan 8.sınıf ve 12. sınıf öğrenciler, 1 Mart'ta okullarda yüz yüze eğitime başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılacağının müjdesini verdi. Yarın okullar açılıyor. Seçilen bazı okullar yarın yüz yüze eğitime başlayacak. Yüz yüze eğitime başlayacak okulların yanında diğer okullar da 2 hafta da uzaktan eğitime devam edecek. Sonrasında 1 Mart'ta tüm okullar açılacak. 1 Mart'ta okullar yüz yüze eğitime başlayacak. 1 Mart'ta açılan okullar, seyretilmiş ders programı ile ders işleyecek. 1 Mart'ta tüm sınıflar ve okullar açılacak. 1 Mart'tan itibaren seyreltilmiş ders programı ile haftada 2 gün okul olacak.