Birçok konuda çok önceden verdiği bilgiler ile son dönemin en dikkat çeken gazetecilerinden Erk Acarer, hem "Sedat Peker'in vasiyeti" odağında yine güne damga vuran açıklamalar yaptı, hem de çok daha önemli olan Emre Olur tutuklaması ve Peker süreci ile ilgili notlar paylaştı.

Sedat Peker'in vasiyetini yazdığını söyleyerek yayınladığı video ile ses getiren Erk Acarer, bir taraftan organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker ile ilgili anlattıkları ile yazılı basın gündemini belirledi, diğer taraftan ise davanın savcılarında Alim Yaşar için "Asıl kendisi Peker ile irtibatlı mıdır değil midir?"  sorusu yönelterek sosyal medya paylaşımıları ile Emre Olur davasında dikkat çeken noktaları anlattı.

Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'u sorgulayan Savcı Alim Yaşar kimdir?

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur'un savcılık ifadesi ortaya çıkmış ve Olur'un ifadesinde, birçok gazeteci için Sedat Peker'le bağlantılı olup olmadığı sorusu sorulmuştu. İşte bu ifade tutanağında adı geçen gazetecilerden Erk Acarer de sosyal medya hesabından davaya ve yaşanılan sürece dair o dikkat çeken açıklamaları yaptı.

ESKİ DEFTERLERİ AÇTI

İCRALIK OLDUK!(2)-7

Türkiye'de yargı kurumlarında yer alan isimlerin bile birçok gazeteci gibi son günlerde kendisini de hedefe koyanlara "gazeteciliği" ve sonra da Türkiye'de yapılanları hatırlatan Acarer'in açıklamaları adeta "olay" oldu.

İşte Acarer'in o Türkiye'de yaşanılan Sedat Peker sürecine damga vuran o açıklamaları;

"Yine misal Erk Acarer, Sedat Peker ile irtibatlı mıdır? diye sormuş. Elbette irtibatlıdır! Bilgiye giden yol diyebiliriz! Yoksa sayın savcım, AKP suçlarına sayemizde nasıl ulaşıp da buralardan, ters bir dosya oluşturmaya çalışacaktı?

Ancak Sayın Savcı Alim Yaşar’a şunu sormalıdır? Asıl kendisi Peker ile irtibatlı mıdır değil midir? Zira Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Peker’i öğle üstü kahvesi içmeye ne ben ne diğer meslektaşlarım değil kendisi çağırmıştır!

Olur’un ifadesinde ‘Ahmet Şık’ı, Peker ile Erk Acarer görüştürmüş’ olabilir diyor. Biz dünyalılar da gazeteciler de normalde iletişimleri böyle kurarız: ‘Telefonu var mı bıro, var bir sorayım döneyim’ şeklinde.

Böyle olabilirdi. Fakat 2 neden ile olmadı, birincisi Şık kaynaklara kendisi ulaşabilen iyi ve deneyimli bir gazetecidir. İkincisi kendisi ile şu aşamada kamuoyunun da bildiği süren kişisel bir kırgınlığımız vardır. Doğrusu bu bu aşamada mümkün değildir!

Şunu da kişisel olarak düzelteyim. Peker ile eskiden tanışık değil ‘takışıktık’! Başka konudan söz edelim. Aktardıkları ile yeri yerinden oynatan birinin basın danışmanı, dünyanın her yerinde en kritik haber kaynaklarından biridir. Buradan gazetecilere sopa göstermek tutmaz!

Neden söyleyeyim. Burada ‘bir suç örgütünün’ incelenmesi gerekir. Zira, çok da detaya girmeden söyleyeyim. Rüşvet çarkı, AKP’li bürokrat, danışman ve vekillerin karıştığı henüz geçen haftaya ilişkin bir onlarca suçtan biriydi.Bu suçu anlatan gazetecileri suçlamak,itiraftır!

Sayın savcıya not: Gerçek suçları araştırın, bugün sizi güvende tutan bu zincir yarın kopacak. Kendinizi riske atmayın. Gelin toplumun mihenk taşı olan aydın ve gazetecilere güvenin"

SEDAT PEKER'İN VASİYETİ NEDİR?

Sedat Peker'in adamı Emre Olur tutuklandı - Güncel - ODATV

Çok konuşulan Sedat Peker vasiyeti ile ilgili Acarer, "Peker'in çok öfkeli olduğundan ve bir vasiyet hazırladığından söz ediliyor. Vasiyette şunu söylüyor: 'Bizim gibi insanlara ölüm gelebilir ve nereden geldiği belli olmaz. Buna hazırlıklıyım ve bunu da yadırgamam. Malvarlığım kalmadı, bu yüzden kimseye bir şey bırakamam" dediğini aktardı.

Acarer Peker'in seçim sürecine de değindiğini anlatırken de "Sandık namustur. AK Parti iktidarının seçime kadar sizi sokağa çekme oyununa prim vermeyin. Ancak oy işlemleri tamamlanıncaya kadar da eve dönmeyin ve bir hileye izin vermeyin. Sizi korkutmalarına, korku imparatorluğu üzerinden teslim almalarına müsaade etmeyin. Başıma bir şey gelmezse seçime 2 ay kala söz verdiğim gibi, bilgileri toplumla buluşturacağım" dediğini bildirdi.