Yaşlılık aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı? 65 yaş aylığı alanlara bayram ikramiyesi verilecek mi? Ramazan Bayramı için artık geri sayım başlarken yaşlılık aylığı alan vatandaşlar da kendilerine ikramiye verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Her bayram öncesinde emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Emekliye bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıllarda bin TL olarak yapılıyordu geçen yıl yapılan zamla 1100 TL oldu. Bu yıl ikramiyelere yeniden zam gelmesi bekleniyor.

Türkiye'de yaşayan milyonlarca emekli vatandaş Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile geçtiğimiz yıllarda başlatılan bayram ikramiyesi uygulaması bu yıl da devam edecek. Bayram ikramiyesine geçen yıl yapılan zam sonrasında ödemeler Her bayram öncesinde 1100 TL olmak üzere toplamda 2.200 TL olarak hesaplara yapmaya başlamıştı. 2022 yılında artan enflasyon rakamları nedeniyle emekli vatandaşların Bayram ikramiyesinde zam beklentisi var. Diğer yandan yaşlılık aylığı alan vatandaşlar kendilerine bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Peki, yaşlılık aylığı alanlara bayram ikramiyesi var mı? 65 yaş aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı 2022?

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

yaslilik-ayligi-alanlar-bayram-ikramiyesi-alacak-mi-2022-65-yas-ayligi-alanlara-bayram-ikramiyes-3

Yaşlılık aylığı alanlara bayram ikramiyesi var mı 2022?

Ramazan Bayramı için artık geri sayım başlarken en çok merak edilen sorulardan biri de yaşlılık aylığı alanlara bayram ikramiyesi var mı sorusunun yanıtı oldu. Yaşlılık aylığı alan vatandaşlara Maalesef ki bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıyor. Bayram ikramiyesi ödemeleri sadece SSK, BAĞ-KUR ve Emekli sandığı emeklileri kapsıyor. Yani sadece emekli olan vatandaşlar ikramiye ödemelerinden faydalanabiliyor.

yaslilik-ayligi-alanlar-bayram-ikramiyesi-alacak-mi-2022-65-yas-ayligi-alanlara-bayram-ikramiyes-2

2022 bayram ikramiyesi ne kadar kaç TL?

Dini bayramlar öncesinde emekli vatandaşlara ödenen bayram ikramiyesi zammı da bu sene merak edilen başlıklar arasında nokta bayram ikramiyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile önce bin TL olarak ödenmeye başlanmıştı. Geçtiğimiz yıl yapılan zamla birlikte bayram ikramiyesi Her bayram öncesinde bin 100 TL'ye yükseldi. 2022 yılında ise yeniden Bayram ikramiyesine zam yapılması beklentisi var. Çünkü artan enflasyon rakamları emeklilerin belini bükmeye devam ediyor. Bayram ikramiyesine yapılacak zammın enflasyon oranında olacağı konuşuluyor. Eğer kulislerde konuşulan bilgiler doğru çıkarsa bu yıl Ramazan Bayramı öncesinde verilecek olan ikramiye tutarı 1500 TL olacak. Yani Kurban Bayramı ile birlikte toplamda 3000 TL ödeme yapılmış olacak.