Türkiye'nin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Canan Kaftancıoğlu için söyledikleri, ülke olarak hem eğitimde, hem bürokraside, hem adalette, hem de akıl ve mantıkta nasıl bir yıkım yaşadığımızı gözler önüne serdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yıllar önce attığı tweetler nedeniyle ceza alması çok fazla tepkilere neden olunca Türkiye'nin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarihe geçen bir açıklama ile, “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” dedi.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

Bekir Bozdağ'ın, bir canlı yayında Canan Kaftacıoğlu ile ilgili soruya verdiği ciddi cevap “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” olunca traji komik bir şekilde dünya tarihine de girmiş olduk.

Şaka gibi olan ama acı bir şekilde ciddi bir beyan olan Bakan sözü ise sosyal medyada "İfade özgürlüğü var ama ifade ettikten sonra olacakları garanti edemem.." ve "Tweet atın ama içinde yazı olmasın, boş olsun diyor" sözleri ile açıklandı.

Twitter'da 'Boş Tweet' Periyodu: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Açıklamaları Toplumsal Medyanın Gündeminde - TeknoBizdeyiz - Teknoloji'nin Kalbindeyiz!