Türkiye sağlıktan sosyal yaşama, ekonomiden doğaya her konuda Suriyeli, Afganlı ve Pakistanlı istilası ile boğuşurken, yeni bir haber de mahkemelerden geldi. Hukukta bile başa bela...

 AKP iktidarı tarafından Avrupa ile sığınmacı anlaşması imzalayıp, her ne kadar bilinçsiz kontrolsüz dense de, aksine bilinçli ve kontrollü olduğu son yaşananlarla kanıtlanan ve daha sonra ülkeye resmen depolan mülteciler için Avrupa'dan gerekli ve beklenen maddi yardımı almadıklarını bizzat kendi ağızları ile itiraf eden iktidarın Türk halkının yaşadığı ekonomik çöküşün bir kısmının da vergilerinin bu mevzu milyonlara harcandığı biliniyor artık.

Bedava eğitimden, bedava sağlığa her konuda ülke halkına karşı pozitif ayrımcılık gösterilen bı sığınmacıların bayram harçlıklarından, maaşlarına kadar Türkiye Cumhuriyeti'nden bizlerden çok daha fayda sağladığı bilinirken yeni skandal yine bu insanlar için yapılcak evler ile gündeme gelmişti ki zira kendi depremzedelerimize bile bedava ev vermeyen ödemesini talep eden bir ülkeyiz.

Türkiye'nın dava atlası çıkarıldı haberi

Son skandal ise sosyal medyada yapılan bir paylaşım ile geldi. Mahkemeden yapılan paylaşıma göre, sığınmacılar için mahkemeler de bedava. Yani Türk halkının avukat parası, dava harcı bulamadığı için çoğu defa vazgeçtiği mahkeme kapıları sığınmacılar için bedeli Türk vatandaşının cebinden karşılanmak üzere bedava.

Sosyal medyada bir avukat tarafından paylaşılan ve yankı bulan haberde şu satırlar yer alıyor;    

"Esenyurt bölgesinde sadece birkaç saat içinde Baro tarafından yapılan zorunlu müdafi görevlendirmelerinin listesini paylaşıyorum.Sanıkların hepsi yabancı.Avukatlık ücretlerini Adalet Bakanlığı ödüyor.Yani sığınmacıların işlediği suçlarda vergilerinizle onlara avukat tutuyorsunuz."

Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor! Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor!