Bekir Pakdemirli’den boş olan Tarım Ve Orman Bakanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak ediliyordu. Peki, yeni Tarım Bakanı kimdir? Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi kimdir kaç yaşında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararları resmi gazetede yayınlandı. Kararlara göre tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden ayrıldı. Tarım ve orman bakanlığı görevine ise Vahit Kirişçi getirildi.  Peki, yeni tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi kimdir? Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi kaç yaşında, mesleği ne, eşi ve çocukları kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazetede yayınlanan atama kararlarına göre tarım ve orman Bakanı Vedat Pakdemirli görevinden istifa ederken yerine Vahit Kirişçi atandı. Yeni tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi herkes tarafından merak ediliyor. Peki, Vahit Kirişçi kimdir, Kaç yaşında? Vahit Kirişçi asıl mesleği ne, eşi ve çocukları kim?

Resmi gazetede yayınlandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan atama kararı şu şekilde;

''Görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı'na Vahit Kirişci Türkiye Anayasası'nın 104'üncü ve 106'ncı maddeleri gereği atanmıştır.''

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi kimdir, kaç yaşında?

Yeni tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi Kahramanmaraş'ta 4 Aralık 1960 tarihinde dünyaya geldiği. Çukurova ziraat fakültesi mezunu olan Kirişçi, Ziraat yüksek mühendisi ve öğretim üyesidir. Aynı üniversitede yüksek lisans yapan Kirişçi, doktorasını ise İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde yapmıştır. Uzun yıllar boyunca Tarım ve köy işleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalışan Kirişçi, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi olarak da ders vermiştir. Vahit Kirişçi 1995 yılında Doçent olurken 2001 yılında ise Profesör olmuştur. Toplam 55 adet makale kitap komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yapan Kirişçi, birçok Sivil toplum kuruluşunda da yöneticilik görevi yapmıştır.

AK Parti'den 22. ikinci dönem Adana milletvekili olan Vahit Kirişçi, Aynı dönemde Türkiye-AB karma parlamento Komisyonu üyesi olmuştur. Evli ve 3 çocuk babası olan Kirişçi, tarım ve orman Bakanı olarak göreve başlamıştır.