15 Temmuz süreci birçok kesim tarafından halen bir "tiyatro" benzetmesi ile tartışılırken, muhalefet partilerinin "15 Temmuz olayı araştırılsın" önergesinin AKP oyları ile reddedilmesi de kukuları güçlendirmişti.

Önce bazı sınırlı kaynak ve sınırlı medya adresinde gündeme gelen bir iddia bugün de bir video ile sosyal medyanın gündemine girdi.

"SADAT’ın kurucusundan kan donduran itiraflar" başlığının yer aldığı video kısa sürede sosyal medyada yankı buldu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, Sözcü'den Ruhat Mengi'ye yaptığı çarpıcı açıklamaların da bulunduğu videolu anlatım 15 Temmuz'un SADAT tarafından organize ve kontrol edildiğini açıklıyor.

Özdağ, SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi'yle bir denk gelişlerinde yaşananları şöyle aktarmıştı;

siviller darbeci 5 asker mi öldürdü - ekşi up

"SADAT'la ilgili bir şey anlatacağım: Ankara'dan İstanbul'a gitmek üzere VIP'te oturuyorum, otobüse çağrıldık, otobüs kalktı, yanımda koruma polisi arkadaşla dururken Adnan Tanrıverdi geldi, “Merhaba” dedim, o da “Merhaba” dedi, sonra ben ona “Siz Özel Harp'teyken orada ‘isyan bastırma' ile ilgili bir bölüm vardı, o bölümün başındaydınız, 15 Temmuz gecesi askeri birliklerin önüne çekilen otobüs, kamyon vs'yi siz mi organize ettiniz” dedim. Gülümsedi, kabul ederek başını salladı, sonra sohbet devam etti ve “Aslında askeri birlikleri ele geçirmekle ilgili daha önceden sivil insanlarla bir çalışmamız da vardı, bunu haber almışlar ve askeri birliklerin siviller tarafından ele geçirilmesini engellemeye yönelik bazı eğitimler yapılmış” dedi, ben de “Allah Allah çok ilginç” dedim, sonra “Çalışmalar devam ediyor mu” diye sordum, “Ediyor” dedi, “Silahlı çalışmalar var mı acaba bunun içinde” dedim, “Zırhlı birliklerin durdurulmasıyla ilgili çalışmalar var” dedi, bazı şeyler anlattı bunları şu aşamada paylaşmak istemiyorum, uçakta ben 1-A'ya oturdum, o 1-F'ye oturdu, yerinden kalktı ve bana kartvizitini verdi “Cumhurbaşkanı Askeri Başdanışmanı” yazıyor. O yerine oturduktan sonra ben de ayıp olmasın diye kalktım kendi kartımı ona verdim, karta baktı ve elini alnına götürerek “Aaa Ümit Özdağ” diye bağırdı."

Yani  Cumhurbaşkanı Askeri Başdanışmanı Ümit Özdağ'ı AKP'li sanarak yanlışlıkla anlatmış...

KORKUNÇ 15 TEMMUZ İTİRAFI: BEN YAPTIM... SADAT TSK'YA TUZAK KURMUŞ... ABD BU SIRRI 6 YILDIR BİLİYOR - YouTube

Özdağ "Evet, beni bir AK Parti milletvekili zannederek bu kadar açık konuşmuş. Bu konuşmaları inkar ederse koruma polisi şahittir." demişti.

"Birliklerin önüne belediye kamyonlarının çekilmesini kendisi düzenlemiş ve öncesinde de birliklerin ele geçirilmesiyle ilgili siviller tarafından çalışmalar yapıldığını söyledi." diyen Ümit Özdağ dün SADAT'ın 15 Temmuz'daki rolüne bu sözlerle dikkat çekmişti.

Şimdi ise bu anlatım sosyal medyada ek bilgiler ile gündemde yankı buluyor.

Bu Araçlar Yok Satıyor! Hem Ucuz Hem Uzun Yıllar Götüren İkinci El Araçların Fiyatları... Bu Araçlar Yok Satıyor! Hem Ucuz Hem Uzun Yıllar Götüren İkinci El Araçların Fiyatları...

İşte gündeme son düşe o video; TIKLAYIN veya aşağıdaki linki kullanın.

https://youtu.be/CpZcJKPiq9Q

resim-116

ORTA TV - SADAT nasıl ortaya çıktı?