YKS cevap anahtarı 2021 ne zaman açılacak? YKS TYT soruları ve cevap anahtarı saat kaçta yayınlanıyor?

YKS Cevap anahtarı 2021 ne zaman açıklanacak? Yüzbinlerce öğrencinin girdiği YKS sınavı sonrasında TYT soruları ve cevap anahtarı merakla bekleniyor.

Gündem 26.06.2021 - 15:37 26.06.2021 - 15:37 Volkan Arık

2021 YKS sınavının TYT oturumu bugün gerçekleşti. Milyonlarca öğrenci AYT ve oturumlarına ise yarın gelecek. Üniversiteli adayı öğrenciler sınavın sona ermesinin ardından YKS sınav soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. ÖSYM tarafından gerçekleşen sınavlar sonrasında öğrencilerin net hesabını yapabilmesi için sınav soruları ve cevap anahtarı erişimi açılıyordu. Bugün gerçekleştirilen YKS sınavı YTY oturumu Sonrasında da öğrencilerin bu yönde bekleyişleri devam ediyor. Peki YKS cevap anahtarı 2021 ne zaman açılacak? YKS TYT soruları ve cevap anahtarı saat kaçta yayınlanıyor?

2021 YKS SORU VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM’nin gerçekleştirdiği merkezi sınavlarda soru ve cevap anahtarı SINAVIN sona erdiği gün yada bir sonraki gün erişim açılıyor. Adaylar soru ve cevapları 10 gün boyunca ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden takip edebiliyor. ÖSYM’nin düzenlediği sınavlara girmeyen adaylar ise sadece soruların bir bölümünü bu ekran üzerinden görüntüleyebiliyor. YKS Soru ve cevap anahtarını görüntülemek isteyen öğrencilerin mutlaka şifreleri ve TC kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor.

yks-cevap-anahtari-2021-ne-zaman-acilacak-yks-tyt-sorulari-ve-cevap-anahtari-saat-kacta-yayinlan

YKS 2021 TYT SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

Bugün gerçekleştirilen TYT oturumuna giren öğrenciler internet üzerinde seyredeceği soru kitapçığı ve cevap anahtarı araştırması yapmaya başladı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS sınavına ilişkin soruların izinsiz olarak farklı internet sitelerinde ya da haber sitelerinde yayınlanmasına izin verilmiyor. Sorular sadece ÖSYM tarafından erişime açılıyor. Puan hesaplaması yapmak istiyorsanız ÖSYM'nin resmi internet sitesini ziyaret ederek sorunların erişime açılıp açılmadığını kontrol edebilir ÖSYM giriş yaparak soru ve cevap anahtarı ekranına ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@