YKS barajı düştü mü 2021? ÖSYM baraj puanı düşüyor mu? YÖK son dakika gelişmeleri üniversite sınavına girmeye hazırlanan adaylar tarafından araştırılıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli, YKS baraj puanı için geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalar yapmış ve barajın düşürülmesi teklifinde bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da bu açıklamaları destekler söylemler gelince YKS’ye girmeye hazırlanan öğrenciler YKS barajı düştü mü 2021? ÖSYM baraj puanı düşüyor mu sorularının yanıtını araştırmaya başladı. YÖK son dakika gelişmeleri haberimizde…

ÖSYM YKS BARAJ PUANI DÜŞÜYOR MU?

Emekliye Müjdeli Haber: Cumhurbaşkanı Onayladı ve Emekli Maaşlarını Alanlar İçin 100.000 TL Ödenecek! Emekliye Müjdeli Haber: Cumhurbaşkanı Onayladı ve Emekli Maaşlarını Alanlar İçin 100.000 TL Ödenecek!

Twitter hesabından önemli açıklamalar yapan MHP Lideri Bahçeli, Türkiye’de gençlerin en büyük sorunlarından birinin üniversite sınavı olduğunu söylemişti. Bahçeli açıklamasında "Bizim bu konudaki görüş ve teklifimiz çok açıktır. Üniversite sınavı kaldırılmadan, üniversite kapılarına yığılan genç kuşağın özlemleri karşılanmadan hakkaniyetli ve huzurlu bir vicdana kuşkusuz sahip olamayız. 2020 yılının Mart ayından bugüne kadar hem ülkemiz hem de dünya olağanüstü salgın şartlarına maruz kalmıştır. Mecburiyetten yüz yüze eğitime ara verilmiş, online, yani uzaktan eğitime geçilmiştir. Zira sağlık her şeyin başıdır.” ifadelerini kullanmıştı. Bahçeli’nin bu açıklamaları sonrasında öğrenciler arasında YKS sınav barajının düşeceği yönünde beklentiler artmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DA DESTEKLİYOR

MHP lideri Bahçeli’nin bu açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da destek geldi. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ÖSYM baraj puanının düşürülmesi yönünde talimat verdi. ÖSYM’nin de bu yönde çalışmalarını tamamladığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu öne sürüldü. Ancak şu anda YKS barajı düştü mü sorusuna net resmi bir açıklama yapılmadı.