Fransız kült filmi olan Amelie’nin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet filmle ilgili 22 yıl sonra açıklama yaptı ve ‘Amelie aslında bir KGB ajanıydı’ dedi.

Fransa’nın kült filmleri arasına giren ve yayınlandığı 2001 yılından beri adından söz ettiren Amelie filminin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet, filmin ardından tam 22 yıl sonra filmin ana karakteri Amelia Poulain hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

“Küçüklüğünden beri KGB ajanı olmak için yetiştiriliyordu…”

NTV’nin aktardığına göre, yönetmen Jean-Pierre Jeunet, Audrey Tautou’nun canlandırdığı Amelie karakterinin gerçekte bir ajan olduğunu ifade etti. Yönetmen Jeunet, ‘La Veritable Historie d’Amelie Poulain’ (‘Amelie Poulain’in Gerçek Hikayesi’) isimli kısa filminde, Amelie’nin aslında KGB tarafından işe alınan bir casus olduğunu ve küçüklüğünden beri de ajanlık eğitimi aldığını ifade etti. Jean-Pierre Jeunet, kısa filmde bu sırrı açığa çıkarma zamanının geldiğini de anlatarak başladı.

Öte yandan, usta yönetmen Jean-Pierre Jeunet, Ameile dışında birden çok filmlere de imza attı. Jean-Pierre Jeunet, Şarküteri, Kayıp Nişanlı, Micmacs ve Kahraman Çocuk gibi pek çok filmin de yönetmen koltuğuna oturdu.