Yatırım maksatlı en çok kullanılan banka hesap türlerinden bir tanesi vadeli mevduat hesabıdır.

Faiz oranı yüksek olduğu takdirde hesapta biriken paranız bekledikçe size kazanç sağlayacaktır. TL haricinde, döviz ya da altın hesabına da çevirebilirsiniz bu hesapları. Bu hesapları açtırmakta asıl amaç hesabınızdaki yatırımın asla değer kaybetmeden sürekli size getirisi olmasıdır. 

Eğer nakit birikiminiz varsa hiç beklemeden bir vadeli mevduat hesabı açtırın. Çünkü yüksek hoş geldin faizi ile aylık 15.000 TL tatlı para kazanma şansınız var! Bu aşamada bankaların faiz oranlarına dair araştırma yapmakta fayda vardır!

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Vadeli Mevduat Hesabındaki Faiz Oranları 

Her bankanın kendine has bir çalışma şekli vardır. Kimi faizi aynı şekilde korumaya devam ederken, bazı bankalarda faizi yüksek tutarak müşterilerinde kazanmasına olanak sağlanır. Bu sayede banka sizi, sizde tatlı para kazanmış olacaksınız. Bu sebeple bireyler genellikle faizi en yüksek getirisi olan bankaları tercih etmektedir.

Merkez Bankası tarafından belirlenen asgari faiz oranlarını ve bu faizler üzerindeki şartlarla faizin uygulanması gereken oranları müşterilere sunarlar. Hal böyle olunca da, bankalar vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen her müşterisi için faiz oranlarını belirleyip onlara destek olmak İçin elinden geleni yapar. Bu destek hesapları sayesinde bekleyen yatırımlar asla değer kaybetmez, aksine hem değeri artarken hemde faiz işlenerek tatlı para olarak adlandırılan kazancı sizlere sunarlar. Herkesin aklına artık tek bir soru gelmektedir. En yüksek faizi veren bankalar hangisi? 

Faiz Oranlarına Göre Bankalar 

32 gün vade farkı ile elinizdeki birikiminizi vadeli mevduat hesabı açtırıp bankaya yatırırsanız, sizlere sunulacak olan faiz oranları örneğin şu şekildedir: Örnek Banka 10.000 TL %20,00  faiz uyguluyorsa; 32 günlük vadeli mevduat hesabınızdan günlük maximum 980 TL’den minimum 500 TL’ye kadar kazanç elde etmeniz mümkün. Bu sayede banka hesabınızda bekleyen paranızın değeri her geçen gün kat ve kat artacaktır. Sizlere de getirisi çok yüksek olacaktır!