Yunanistan tüm donanmasını Ege’ye yığarken, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında cuma günleri her hafta düzenlenen yemekli toplantının “Cuma namazı” sebebiyle pazartesilere alındığını iddiası ortalığı karıştırdı.

Balyoz kumpasında en büyük darbeyi alan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan gelen son haber, Gazeteci Müyesser Yıldız tarafından ağustos ayında Kuvvet Komutanlığı’na atanan Oramiral Ercüment Tatlıoğlu’nun ilk icraatının, cuma yemeklerini pazartesi gününe almak olarak duyuruldu.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Gazeteci Müyesser Yıldız, muyesseryildiz.com.tr’de yayınlanan yazısında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında cuma günleri her hafta düzenlenen yemekli toplantının “Cuma namazı” sebebiyle pazartesilere alındığını iddia etti.

Akıllara Yunanistan'ın tüm donanmasını Ege’ye yığdığını getiren Yıldız’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda, devir teslim töreni gerçekleşti - Gündem Haberleri

“Çok uzun yıllardır Kuvvet Karargâhı’nda teamül haline gelmiş bir uygulama vardı. Cuma öğlen yemekli bir toplantı düzenleniyordu. Ankara’da görevli tüm amirallerin katıldığı bu yemekte, o hafta değerlendirilip sonrasına ilişkin gelecek planlaması yapılıyordu.

İddialara göre; geçtiğimiz ağustos ayında Kuvvet Komutanlığı’na atanan Oramiral Ercüment Tatlıoğlu’nun ilk icraatı, cuma yemeklerini pazartesi gününe almak olmuş.

Sebebi mi? 'Milli Savunma Bakanlığı istedi.' diyen de var, 'Bazı amirallerin talebi.' diyen de.

Güya Cuma namazının aksamaması için bu değişiklik yapılmış.

Doğruysa; Yunanistan tüm donanmasını Ege’ye yığarken biz nelerle uğraşıyoruz, bakar mısınız?!”

Yunanistan'ın işgal altındaki adalara silah sevkiyatı görüntülendi