Resmi Gazete’nin 18 Mart 2022 tarihli sayısında yer alan karara göre yurt dışına çıkış harcına zam yapıldı. Peki, yurt dışına çıkış harcına ne kadar zam geldi? Yurtdışı çıkış harç tutarı 2022 ne kadar oldu?

Resmi Gazete’nin 18 Mart 2022 tarihli sayısında yer alan karara göre yurt dışına çıkış harç tutarı zamlandı.  Yurt dışına çıkış harcı ile ilgili verilen karar Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre yurt dışına çıkış harç tutarına %200 zam yapıldı. Peki, yurt dışına çıkış harç ücreti ne kadar oldu? Yurt dışına çıkış harcına ne kadar zam geldi?

Gözden kaçırmayın

Yoksullukla Savaşan Türkiye'de Erdoğan'a Devlet Kaynakları İle 4,7 Milyon Liralık Hediye! Yoksullukla Savaşan Türkiye'de Erdoğan'a Devlet Kaynakları İle 4,7 Milyon Liralık Hediye!

Yurt dışına çıkış harç tutarı kaç TL oldu 2022?

2022 yılı yurt dışına çıkış harç tutarına %200 zam yapıldı. Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte artık zammı tutar uygulanacak. Zam öncesinde 50 TL olan yurt dışına çıkış harç tutarı zam sonrası 150 TL oldu.

Zam Twitter'da TT listesinde

Sosyal medya son günlerde sadece yapılan zamları konuşuyor. Akaryakıta ve sigaraya gelen zamlar sonrasında Bugün de yurt dışına çıkış harcı tutarı zamlandı. Şubat ayı yıllık enflasyon %54.44 olarak açıklanırken zam oranının Enflasyonun kat ve kat üzerinde olması da sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Sosyal medya kullanıcıları yurt dışına çıkış harcına yapılan %200 zam nedeniyle tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.