Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu paylaştı. Gelen bilgilere göre bugün yurdun güneybatısında sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu paylaştı. Gelen bilgilere göre bugün yurdun güneybatısında sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların Antalya'nın batı kıyılarında ve Muğla ile Aydın'ın denize yakın kesimlerinde görüleceği tahmin ediliyor. Ülkenin diğer bölgelerinde az bulutlu bir havanın hakim olacağı bildirildi.Özellikle akşam saatlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinin bazı kesimlerinde kuvvetli yağış geçişleri görülecek. Yurdun iç ve doğu bölgelerinde yaşanabilecek buzlanma, sis ve pus hadiselerine karşı vatandaş uyarıldı. Sis nedeniyle görüş seviyesinin düşeceği hatırlatıldı, sürücülerden dikkatli araç kullanmaları istendi.


Hava sıcaklığı ülkenin batısında artıyor


Ülkenin batı kesimlerinde hava sıcaklığında 2 ila 4 derece artış görülecek ve hava mevsim normallerini aşacak. Özellikle Antalya ve İzmir'de hava sıcaklığının 20 dereceye ulaşması bekleniyor. Bu şehirler kışa girerken adeta pastırma sıcaklarıyla karşılaşacak. Ülkenin diğer kesimlerinde sıcaklıkta önemli bir değişim yaşanmayacağı öngörülüyor.