Ümit Özdağ'ın gündeme taşıdığı Yusuf İsmail Candan adlı küçük çocuğun yüzüne para isteyen Suriyeli'ler tarafından kezzap atıldığı iddiasına dair yeni gelişmeler ortalığı karıştırdı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ortaya çıkardığı iddiada 9 yaşındaki Yusuf İsmail Candan'ın yüzüne Suriyeli'ler kezzap attı.

Özdağ'ın paylaşımları sonrası bazı ünlü isimler de videoyu paylaşarak mülteci sorununa dikkat çekmişti. 

Bugün ortaya atılan başka bir iddia ortalığı karıştırdı.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

ÇOCUKLAR YALAN ATIP SUÇU SURİYELİLER'E ATMIŞ İDDİASI!

Bu iddiaya göre ise Konya Meram ilçesinde 9 yaşındaki Yusuf İsmail Candan parkta oyun oynarken 12 yaşındaki arkadaşı G.E.H. ile tartıştı. G.E.H yerde bulduğu sıvıyı Yusuf İsmail Candan’ın yüzüne fırlattı. Olayın ardından da kezzapı atan 12 yaşındaki çocuk yakalandı.

12 yaşındaki kezzap atan çocuk attığı sıvının kezzap olduğunu bilmediğini iddia etti.

G.E.H'nin iddialara göre ifadesinde "Oynadığımız yıkık bina içerisinde dolu su bidonu gördüm. Bidonun içerisinde su olduğunu zannederek oyun amaçlı Yusuf’a fırlattım. Dökülen sıvı nedeniyle benim de elim ve ayağımda yanıklar oluştu. Maddenin kezzap olduğunu bilmiyordum" dedi. 

İNANMADILAR!

Ancak bu iddilar sosyal medyayı daha da böldü. İktidara yakın kaynakların yazdığı bu iddialara mülteci karşıtları olduğu iddia edilen gruplar inanmadı. 

Sosyal medyada iki grup birbirlerini yalancılıkla itham ederken olayın doğrusu hala merak ediliyor.