Fox Tv'nin romantik komedi yaz dizisi Senden Daha Güzel beklenmedik şekilde fark attı!

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!

Bu yaz ekranlarda romantik komedi yaz dizisi hem az hem de şansızdı. Disney Plus'un 14 Haziran'da büyük bir açılışla ülkemizi gelmesi sonrası bu yaz reyting cihazı takılan evlerde televizyon açılmadı!

Bol acıtasyon, şiddet, suç temalı dram dizileri sonrası içimizi açacak keyifleneceğimiz yaz dizilerini beklerken darbe üzerine darbe yedik. 

Önce kanalların anlamsız yanlış savaşı ardında artık kokuşmuş olan hiç bir gerçekliği yansıtmayan ve adaletsiz olduğu gözler önüne serilen reyting sistemi romantik komedi yaz dizisi bekleyenlere darbe üzerine darbe yaptı. 

Bu yaz iç açıcı romantik komedi dizileri hem az hem de konu ve çekim itibariyle drama, polisiyeye kayan yapımlardı. Tam anlamıyla keyifli bir romantik komedi diyeceğimiz diziler ise acıtasyon dram sever türk halkının kurbanı oldu. 

Bu yaz dijital platformların bolluğuyla reyting cihazı takılan evlerde televizyon açılmadığı reyting oranları ile gözler önüne serildi. Bu da o kadar emeği hiçe saymak olarak yorumlanarak reyting sistemi tepki topladı. Bu yaz en yüksek orana anca geçtiğimiz hafta ulaşabilen ilk 5'li orana ulaşan dram suç genç diszisi Tozlu Yaka dizisi oldu.

Neyse ki romantik komedilerinin içlerinden biri tutundu!

62b2639b7af50739d059489c

Fox Tv'nin başrolünde sempatik oyuncu Cemre Baysel'in yer aldığı Senden Daha Güzel beklenmedik bir başarı göstererek romantik komedi dizileri arasında zirveye oturabilen dizi oldu. Senden Daha Güzel dizisi Salı akşamı TRT'nin yeni iddialı dizisi Balkan Ninnisi'ni dahi geçerek şaşırttı. 

Senden Daha Güzel 19 temmuz 2022 Salı dün yayınlanan son bölümüyle 3'lü reyting oranının altına düşmeyen tek romantik komedi dizisi oldu. 

Romantik komedinin klişe olduğunu iddia eden dram klişelerine boğulan türk halkı romantik komedinin en klişe sahnelerine sahip Senden Daha Güzel dizisini izlemesi ise ayrı bir ironi olarak yorumlandı. Dizide Burak Çelik'in sürekli üstsüz olarak yer alması ve aşırı zorlama klişe karizmatik halleri tepki toplamıştı.  Ancak görünen o ki  reytingleri de toplamış.