Ev kiralarının yükselmesinin ardından birçok vatandaş kredi çekip kira öder gibi ev sahibi olmak için uygun kredi paketleri aramaya başladılar.

Meclis Onayladı Emeklilik Hayal Olmaktan Çıktı! Sigorta Prim Düzenlemesiyle EYT'den Sonra Bir İlk Yaşanıyor! Meclis Onayladı Emeklilik Hayal Olmaktan Çıktı! Sigorta Prim Düzenlemesiyle EYT'den Sonra Bir İlk Yaşanıyor!

Bankalarda bu talebin farkında olduğundan dolayı müşterilerinin kullanması için uzun vadeli, düşük faiz oranlarına sahip, ekspertiz ve dosya masrafı olmayan paketler oluşturmaya başladılar. Ağustos ayında Ziraat Bankasının duyurduğu kredi paketi işte bu amaçla oluşturulmuş paketlerden bir tanesiydi. Sosyal medyadan çıkan haberlere göre kamu bankaları ilerleyen aylarda yeniden uygun imkanlı kredi paketleri duyuracaklar. Eğer ev almak için sizlerde uygun kredi arıyorsanız kamu bankalarının internet sitelerini takibe almayı unutmayın.  

Ziraat Bankası 210.000 TL'ye ev sahibi yapıyor! Bankanın resmi internet sitesinden yayına girdi

Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz

Çocuklarınıza bırakabileceğiniz içinde güzel günlerinizin geçeceği bir ev sahibi olmak isterseniz kamu bankalarının sunduğu kredilerden faydalanmak oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Fakat artık sadece uygun kredi bulmak yeterli değildir. Bunun haricinde dikkat etmeniz gereken bir iki husus daha bulunmaktadır.

Öncelikle ev fiyatları pahalı olduğu için yapılmış bir evden ziyade henüz temeli atılmış projelerden birine girmek sizin için daha avantajlı olacaktır. Sadece şehrinizin nereye doğru büyüdüğüne dikkat edip ilerde kar getirebileceğiniz düşündüğünüz bir projeye dahil olduğundan emin olmanız gereklidir. Ayrıca bankalar ekspertizlerin belirlediği tutar dahilinde kredi vermektedir. Yani kredinin yanında bir miktar hazır nakit bulundurmaya da özen göstermeniz gereklidir.

Ziraat Bankası 210.000 TL'ye ev sahibi yapıyor! Bankanın resmi internet sitesinden yayına girdi1

Toki Evlerine Bakmayı Unutmayın 

Ev almak isteyen fakat pahalılıktan dolayı parası yetmeyen biriyseniz TOKİ’nin yaptığı evlere bakmanızı öneririz. Çünkü TOKİ kamusal bir oluşum olduğu için özel şirketlerden çok daha uygun fiyatlara evler yapmaktadır. Üstelik yaptıkları evlerde inşaat kalitesi ve modernlik bakımından birçok özel şirketin elinden çıkan evi geride bırakacak niteliktedir.

Hoşunuza gidecek uygun fiyatlı bir projeyi düşük faizli bir kredi ile birleştirmeyi başarırsanız oldukça karlı bir şekilde yeni evinize kavuşabilirsiniz. Farklı boyutlarda evler yapan TOKİ konut projelerinde hem geniş ailelere hem de bekar kimselere uygun evlere yer vermektedir. Böylece kendinize uygun bir ev bulma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.