Ziraat Bankası üzerinden yapılan yardımlarla birlikte 5000 TL'lik ödemenizi alabilirsiniz. e-Devlet ile başvuru yaparsanız sizler de yardım parası almaya hak kazanabilirsiniz. Destek ödemelerinde şartlar nedir? Başvuru yapanların hesabına Nisan ve sonraki aylarda ödeme yatıyor..

6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş depreminden 11 şehir etkilendi. Devletin bu konuda sosyal yardım ödemelerini gerçekleştirdiğini biliyoruz. Hasarlı veya yıkılan evlerde ikamet eden vatandaşlara aylık olarka ödeme sağlanacak. Başvuruların nasıl yapılacağı ve diğer detaylar ortaya çıktı.

Afetzede Barınma Desteği Başvurusu (e-Devlet)

e-Devlet üzerinden Afetzede Barınma Desteği aramasını yaparsanız sizler de başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Başvuru sonrasında evinin hasarlı veya yıkılmış olduğu tespit edilen vatandaşlara ödemeler aylık olarak yapılacak. Ev sahipleri için 5 bin TL aylık ödeme ve kiracılar için de 3 bin TL'lik ödeme hesaplara yatırılıyor.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Ödemeler Ziraat Bankası'ndan Yapılıyor

Afetzedelere verilen barınma yardımları için ödemeleri Ziraat Bankası hesabınız üzerinden alabilirsiniz. Hesabı olmayanlar ise TC kimlik ile giderek şubeler aracılığıyla parasını alabilir. Sosyal yardımların düzenli olarak devam edeceği vurgulanıyor.