Acil nakit ihtiyacı bulunanlara müjdeli haber Ziraat Bankasından geldi. İhtiyaç kredisi arayan kişilere Ziraat Bankası oldukça avantajlı bir kampanya duyurusu yaptı.

Düşük maliyet ile ihtiyacı olan müşterilerine ihtiyaç kredisi vereceğini açıklayan Ziraat Bankası 25 Bin TL nakit desteğini sunan yeni bir ihtiyaç kredisi paketi hazırladı. Peki, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ne kadar? İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar tarafından sıkça merak edilen sorunun cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizde yer alıyor. 

Türkiye'de yaşanan zorlu ekonomiden dolayı insanlar nakit kaynaklarına yönelik arayışlara hız verdiler.  Vatandaşlar en kolay şekilde nakit erişimi ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekiyor. Bankalar tarafından müşterilerine özel olarak sunulan ihtiyaç kredi veren faiz oranları ise bankadan bankaya göre değişebiliyor. Bunun için de kredi kullanmak isteyen kişiler ihtiyaç kredisi aylık faiz oranları karşılaştırmalı olarak araştırılıyor. En uygun faizi buldukları yerlerden vatandaşlar ihtiyaç kredisini kullanıyorlar.

ZİRAAT BANKASI AVANTAJLI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre müşteriler uygun faiz avantajı ile ihtiyaç kredisi çekme imkanına sahip oluyorlar. Bankaya başvuru yapan müşteriler ihtiyaç duydukları nakite istenilen koşullara karşılanması durumunda hızlı bir şekilde sahip olabiliyorlar. Ziraat Bankası'nın vatandaşlara özel olarak sunduğu ihtiyaç kredisi için uyguladığı faiz ise piyasadaki en düşük faizlerden birisi oldu. Bundan dolayı da pek çok vatandaş  Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuruda bulunuyor. 

Ziraat Bankasının ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yapılan açıklama ile belli oldu. Buna göre müşteriler aylık %1,79 faizle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Bankacılık piyasasında şu anda ihtiyaç kredisi faizleri karşılaştırıldığında Ziraat Bankasının bu faiz oranının ortalamanın altında kaldığı görülüyor. Bu avantajla ihtiyaç kredisi kullanan kişiler kazançlı çıkabiliyorlar. Ziraat Bankası tarafından açıklanan ihtiyaç kredisi kampanyasına göre müşteriler 36 aya kadar vade imkanı ile kredi kullanabiliyorlar. Ancak bu ihtiyaç kredisinin maksimum limiti ise 50 Bin TL olarak belirlendi. Eğer müşteri 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasında ihtiyaç kredisi kullanmak isterse o zaman azami vade süresi ise otomatik olarak 24 ay vadeye düşürülüyor. 100 Bin TL ve üzerinde ihtiyaç kredisi kullanılmak istenirse eğer banka azami kredi vadesi 12 aya düşürülüyor. Bu sınırlamalar BDDK tarafından belirlenirken bütün bankalar buna uymak durumundalar.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Ziraat Bankası tarafından 36 ay vade imkanı ile 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için kredi maliyet hesaplaması açıklandı. Yapılan hesaplamaya göre bu kredi müşterilere aylık %1,79 faizle kullandırılıyor. 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan kişiler 36 aylık vade süresinde her ay bankaya 1.018 Türk lirası kredi taksiti ödemesi gerekmektedir.