Ziraat Bankası yeni yıla harika kampanyalar ile girdi. Bu kapsamda Bankkart’ tan ücretsiz olacak şekilde indirimli faizli, 2–12 taksitli nakit avantaj kampanyasının detayları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar…

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Ziraat Bankası yeni yıla harika kampanyalar ile girdi. Bu kapsamda Bankkart’ tan ücretsiz olacak şekilde indirimli faizli, 2–12 taksitli nakit avantaj kampanyasının detayları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar…


2023 yılının ilk günlerinde birbirinden güzel kampanyalar bankalar tarafından müşterilerine hazırlandı. Bu doğrultuda Türkiye’ nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası’nda da birçok kampanya hazırlandı. Bankkart üzerinden ücretsiz, indirimli ve en az 2 en çok 12 taksitli nakit avans kampanyasının detayları vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. 

60cbef5b932151089012915b


Ziraat Bankası’ndan Yeni Yıl Avantajı!


Yeni yılın gelmesi ile bankalardan kendi müşterilerine birbirinden güzel kampanyalar gelmeye başladı. Bu bağlamda Ziraat Bankası da kendi müşterileri için harika kampanyalar hazırladı. Kampanyalara baktığımızda beyaz eşya ve mobilya alışverişlerinde toplamda 500 TL Bankkart Lira verileceği belirtildi. Beyaz eşya ve mobilya alışverişi için kampanya dönemi 7 Aralık 2022 ve 17 Ocak 2023 tarihileri arasında gerçekleşeceği belirtildi. 


Küresel piyasalarda yüksek enflasyon ile mücadele devam ediyor. Ayrıca Çin’ de salgının kontrol altına alması kapsamında sert tedbirlerin alındığı Asya piyasasında da pandeminin etkileri kendini gösteriyor. Çin’ deki salgının diğer ülkelere sıçraması ve tekrardan tedarik zincirinde kopmaların yaşanması endişesi diğer ülkeleri sarmış durumda.

emekliye-10-bin-tl-kredi-355055


Herkese 20.000 TL Nakit Avans!


Küresel piyasaların içinde olduğu durumu biraz da olsa anlatmaya çalıştık. Öte taraftan yeni yılın başlaması ile bankalar da kendi müşterileri için çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası da hazırladığı kampanyalar ile adından bahsettiriyor.


Türkiye’ nin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası, 1 Aralık 2022 ve 31 Ocak 2023 tarihleri arası dönemde bankkart’tan ücretsiz, indirimli faizli, 2-12 taksitli nakit avans kampanyası ile müşterilerine avantajlar sağlıyor. Kampanyanın detayları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 


Kampanya kapsamında taksitli nakit avans kampanyasında %1,23 indirimli faiz oranının geçerli olacağı belirtildi. Kampanya kapsamında ilk taksit miktarı, ilk ekstrenin son ödeme tarihi dikkate alınarak hesaplandığı vurgulandı. Ziraat Bankası’ nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre kampanyanın “Taksitli nakit avans işlemi kart hamilinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı olup, günlük minimum işlem tutarı 100 TL, maksimum işlem tutarı ise 20.000 TL'dir. ATM'den taksitli nakit avans çekim işlemlerinde işlem tutarı ATM günlük para çekme limiti ile sınırlıdır” alt ve üst limiti belirtilmiştir. 


Bankkart kampanyası kapsamında sadece bireysel Bankkart ile yapılacak taksitli nakit avans işlemlerinin değerlendirileceği ifade edilmiştir. Kampanyaya dahil olamayan kartlara baktığımızda ise Bankkart Business, Bankkart Başak, ücretsiz Bankkart kullanılarak yapılan işlemler olarak vurgulanmıştır. Ayrıca nakit çekme özelliği engellenmiş kartlar ve taksitli nakit avans kullanılamadığı da belirtilmiştir. Sitede belirtilen bir diğer şey faiz tutarı üzerinden %5 oranında BSMV ve %15 KKDF alınacağı da söylenmiştir. Öte taraftan taksitli nakit avans işlemlerde Bankart Lira kazanılmayacağı da belirtilmiştir. Kampanya kapsamında taksitler dönem borcuna eklendiğini de ifade edebiliriz.


Ziraat Bankasının sitesinde yer alan bilgi kapsamında, “Taksitli nakit avans işlemi için erken kapama ve bir taksitten az olamamak koşuluyla kısmi ödeme yapılabilmektedir. Erken kapama yapılması durumunda vadesi gelmemiş taksitler için ödeme tarihine göre faiz indirimi uygulanır. Kısmi ödeme yapılması durumunda ise, ödeme tarihine ve miktarına göre faiz indirimi yapılarak yeni ödeme planı oluşturulmaktadır” olduğu belirtilmiştir. 
Kampanyanın koşullarında yer alan bir diğer şey de taksitli nakit avans işleminin iadesi ve iptali yapılmayacağı da yer almaktadır.