ABD Başkanı Trump: Oyları Saymayın!

ABD Başkanı Donald Trump, oy sayımların derhal son verilmesini ve sayımların sona ermesini istedi. Bazı eyaletlerde hile yapıldığını ve bu hilenin karşısında tüm haklarını kullanacaklarını açıklayan Başkan Trump, "OY SAYIMINI DURDURUN!" paylaşımında bulu

Genel 05.11.2020 - 18:43 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD Başkanı Donald Trump, oy sayımların derhal son verilmesini ve sayımların sona ermesini istedi. Bazı eyaletlerde hile yapıldığını ve bu hilenin karşısında tüm haklarını kullanacaklarını açıklayan Başkan Trump, "OY SAYIMINI DURDURUN!" paylaşımında bulundu. Demokratların başkan adayı Joe Biden ise oy sayımlarının derhal durmaksızın devam etmesi gerektiğine değinerek Beyaz Saray'a geçiş süreci hakkında bir internet sitesi hazırlattı.

Joe Biden'in seçimleri kazanmasının mümkün olduğu ancak Donald Trump'ın da kazanmasının bu dakikalarda henüz mümkün olduğu belirtiliyor.

ABD seçimlerinde oy sayısından daha önemli olan delege sayısı olarak biliniyor. Eğer 270 delegeyi geçen aday olursa direkt olarak başkan seçiliyor ve oy sayısı diğer adayın daha yüksek olsa bile başkan seçilemiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@