AKP’li Batman Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın’ın kardeşi Nihat Günaydın’a kaçakçılık suçlamasıyla açılan soruşturma için takipsizlik kararı alındı.

Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor

Batman'da AKP'li Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın’ın kardeşi Nihat Günaydın’a, belediye aracını kullanıp “kaçakçılık” yaptığı iddiasıyla açılan soruşturmaya sadece iki gün sonra takipsizlik kararı verildi.

Zehra Özdilek’in haberinde ki bilgilere göre; Nihat Günaydın, Mardin’den Cizre yolunda belediyeye ait araçla kişisel ihtiyaçları için seyahat ederken kolluk kuvvetlerinin dur ihtarına uymayarak kaçmış ve ardından araçta bulunan beş bin paket sigara ve yaklaşık 200 bin TL değerindeki kaçak telefonları başka bir yere bıraktıktan sonra aracın polisler tarafından bulunmasını sağlamıştı.

Verilen hızlı takipsizlik kararında ağabey Gündüz Günaydın’ın araya soktuğu kişilerin etkisi olduğu kamuoyunda uygulanan adalet konusunda yer aldı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında şüpheli olarak Gercüş Belediye Başkanı’nın kardeşi Nihat Günaydın ve akrabaları Gökhan Günaydın yer alırken, Mardin Valiliği 112 Acil çağrı merkezine yapılan ihbarda, “72 AB 282 resmi plakalı araç ile devlet memuru olan kişiler Cizre’de kaçak sigara ve telefon alıp Batman veya Midyat merkezine getirirler” ifadeleri kullanıldı.

Dikkat çeken “izinsiz aldım” temalı alınan ifade de ise, şüpheli Nihat Günaydın “Ağabeyimin Ankara’da olması nedeniyle habersiz olarak aracı alıp Cizre’de bulunan arkadaşımı, çalışanımız olan Gökhan Günaydın ile birlikte ziyaret etmek istedim. Resmi aracı izinsiz olarak aldığım için, dönüş yolunda yapılan dur ihtarına uymayarak kaçtım. Araçta bulunan 15 paket sigara bana ait, ucuz olduğundan içmek için aldım” dedi.

Bir diğer başkan akrabası olan şüpheli Gökhan Günaydın ise savunmasında, “Dur ihtarına uymadıktan sonra Midyat Belediyesi Otoparkı’na gittik. Çıkmaya çalışırken bekçi bizi durdurdu. Araçta bulunan 15 paket sigaradan haberim yok” dedi.

Bu arada kendisine söz konusu iddialar sorulan AKP’li Batman Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın’ın kardeşi Nihat Günaydın, “Beni dinden imandan çıkarma, yürü git işine” derken, Günaydın’ın abisi Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ise sorulara yanıt vermedi.