Akıllarda "Konuşursam..." sözleri ile yer edinen çalkantılı dönemin Başnakanı Ahmet Davutoğlu sonunda konuştu...

Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir? Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir?

AKP bünyesinden elinden Başbakanlığı alınınca ayrılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu eski günleri hatırlatan bir açıklama ve uyarı yaptı.

Türkiye'de iç savaşa dikkat çeken Davutoğlu "Özellikle bu kış ile ilgili gerçekten ben çok kaygı duyuyorum.'' dedi.

T24'ten Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtlayan Davutoğlu "Türkiye'nin önündeki 10 yıl için en büyük tehlike var olan iktidarın otoriter yapısının sürmesidir. En büyük imkan ise muhalefette oluşan bu insani tablodur. Birbirimize dönük saygı ve nezakettir. Önümüzdeki dönem siyaseti yumuşatacak olan da budur. Bu anlamda süreçten mutluyum." derken ciddi bir uyarıda bulundu.

Türkiye'de artan mülteci sayıları ile artık oldukça dillenmeye başlayan iç karışıklık iddiaları için Davutoğlu, "Özellikle bu kış ile ilgili gerçekten ben çok kaygı duyuyorum. Bu kış özellikle ekonomik şartlar bağlamında bazı olaylar yaşanabileceğinden endişe ediyorum" dedi.

Ahmet Davutoğlu, 2015 genel seçimleri sonrasında 45 gün içinde hükûmetin kurulamamış olması üzerine cumhurbaşkanının TBMM seçimlerinin yenilenmesine karar vermesi üzerine ülkeyi 1 Kasım 2015'te yapılacak seçime kadar yönetmek üzere seçim hükûmeti başbakanı olmuş bu arada Ankara Garı Katliamı dahil birçok saldırı yaşanmıştı. Hatta Davutoğlu "patlama sonrası oylarımız yükseldi" diyerek bir soru yağmuru başlatmıştı.