Aleyna Çakır'ın tırnağında tespit edilen DNA ve sperm örneklerinin Ümitcan uyguna ait olduğu belirlendi. Ümitcan Uygun uyuşturucu soruşturması kapsamında şu an tutuklu olarak biliniyor. Aleyna Çakır ve Gülay Uygun cinayetlerinde baş şüpheli olan ve hakkında pek çok tehdit ve darpa dair şikâyet ve kanıt olan Ümitcan Uygun'un serbest dolaşması kamuoyunda büyük tepki ile karşılanıyordu.

Aleyna Çakır'ı daha önce canlı yayında döverek bayıltan Ümitcan Uygun buna rağmen hakkında işlem yapılmadan serbestçe dolanıyordu. Müge Anlı'da ele alınan Aleyna Çakır dosyası sonrası Ümitcan Uygun hakkında pek çok detay ortaya çıkmıştı.

Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un da Fuhuş çetesi içerisinde olduğu belirlenmişti. Ümitcan Uygun'UN annesi Gülay Uygun olaylar sonrası ifade verecekken şüpheli şekilde ölü olarak bulunmuştu. Tıpkı Aleyna Çakır gibi Gülay Uyguna'da intihar süsü verilmişti. Gülay Uygun'un ölümü sonrası Ümitcan Uygun, abisi ve babası kameralar önüne çıkarak Müge Anlı'yı tehdit etmişlerdi.

Tüm bu olaylara rağmen Ümitcan Uygun gözaltına dahi alınmamıştı. Aleyna Çakır'ın tırnağında bulunan sperm ve DNA örneklerinin Ümitcan Uygun ile karşılaştırılmaması tepki görmüştü.

Geçtiğimiz haftalarda rahatça sosyal medya paylaşımları yapan Ümitcan Uygun son olarak sosyal medyada uyuşturucu kullandığı görüntüleri yayınlanınca, bunun üzerine tutuklanmıştı.

Nihayet Aleyna Çakır'ın tırnağında tespit edilen sperm ve doku örnekleri Ümitcan Uygun'dan alınan DNA örnekleri ile karşılaştırıldı. Aleyna Çakır'dan çıkan sperm ve dokuların Ümitcan Uyguna ait olduğu belirlendi.