Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılacak millet bahçesi için gerçekleştirilen ‘gizli’ ihalenin sonucu Kamu İhale Kurumu’nun sayfalarında yayınlanırken maliyeti de ayrıca şaşkınlık yarattırken akıllara da vatandaştan istenen sabırı getirdi. Yıkımı ayrı maliyet, yapımı ayrı maliyet olan alan yine gündemde...

Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu! Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu!

"Adrese teslim" olarak yorumlanan 21/b pazarlık usulü yapılan ihaleye göre Türkiye'nin bu darboğazda olduğu günlerde gerçekleşecek projenin maliyeti 2 milyar 488 milyon lirayı aştığı görüldü.

Bir milli servet olan İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yıkılıp yok edilmesi ayrı, çöpe giden halın vergisi ayrı tepki çekerken bir de ülkenin içinde buluduğu ekonomik yıkımda halktan "sabır" dilenirken yapılacak olan Millet Bahçesi, Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi İhalesi için harcanacak para dudak uçuklatan miktarı ile de ayrıca "pes" dedirtti.

Milli servet paramparça: İşte Atatürk Havalimanı'nın son hali - Son dakika haberleri – Sözcü

29 Nisan 2022 tarihinde kapalı kapılar ardında yapılan ihaleyede TOKİ, 6 tanıdık şirketi davet ederek, son dönemde birçok kamu ihalesini kazanarak da ünlenen Yapı&Yapı firmasına verdi. Tabi ki en uygun teklif de bu firmadan geldi.

İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için ihale sonucu belirlenen rakam ile; devletten yani vatandaşın vergilerinden 2 milyar 174 milyon 978 bin lira alacak olan firma işi ise 360 günde biirecek.

2018 yılında yolcuların dünyanın en iyi 3. havalimanı seçtiği Atatürk Havalimanı'nın iki pisti artık yok!

8 milyon 540 bin metrekare arazisiyle dünyadaki metropoller arasında şehir içerisindeki en büyük araziye sahip olan Atatürk Havalimanı’na yapılacak 2 milyon metrekarelik ‘millet bahçesi' projesi için iki pistin olduğu bölgede yıkım ve kazma işlemleri ise tam gaz devam ediyor.

Millet bahçesinin içinde ayrıca 18 bin kişiye ibadet imkanı sağlayacak caminin yapılacağı ise ayrıca belirtilmeye devam ediliyor.