Senaristliğini Gani Müjde’nin yaptığı, yönetmenliğinde ise Abdullah Oğuz’un olduğu başrollerinde Cem Davran, Hande Ataizi, Göksel Kortay, Metin Yıldız, Cezmi Baskın, Pekcan Koşar’ın bulunduğu Ruhsar isimli dizi sayesinde dizi sektörüne ilk adımını atmıştı

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!
Senaristliğini Gani Müjde’nin yaptığı, yönetmenliğinde ise Abdullah Oğuz’un olduğu başrollerinde Cem Davran, Hande Ataizi, Göksel Kortay, Metin Yıldız, Cezmi Baskın, Pekcan Koşar’ın bulunduğu Ruhsar isimli dizi sayesinde dizi sektörüne ilk adımını atmıştır.

Ayşe Tunaboylu Nereli?


Ayşe Tunaboylu İstanbul doğumludur. 1999 ile 2001 yılları arasında senaristliğini Tayfun Güneyer’in yapımcılığını ise Osman Yağmurdereli’nin yaptığı Yılan Hikayesi isimli dizide rol aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Meltem Cumbul, Mehmet Ali Alabora, Şevket Çoruh, Hakan Bilgin, Ferhat Yılmaz, Bülent Şakrak, Nilüfer Aydan, Serkan Ercan, Bahtiyar Engin ve Veysel Diker vardı. 2015 yılında ise TV 8’de yayınlanan Bana Baba Dedi isimli dizide Ayten karakterini canlandırdı. Bu dizide Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Yağmur Tanrısevsin, Gözde Mutluer, İpek Tenolcay, Burçin Abdullah, Cezmi Baskın gibi isimlere eşlik etmiştir. Oyuncunun rol aldığı bazı sinema filmleri ise Seni Kimler Aldı, Salkım Hanımın Taneleri, Balans ve Manevra, Zincirbozan, Son Hava Bükücü, Rüzgarda Salınan Nilüfer, Benim Adım Feridun ve Benimle Var mısın’dır. Oyuncunun ilk sinema deneyimi ise 1999 yapımlı Salkım Hanımın Taneleri’dir.

Ayşe Tunaboylu Dizileri


Ayşe Tunaboylu ilk olarak 1999 yılında Kanal D’de yayınlanan Ruhsar isimli dizide rol aldı. Bu dizide Aysel karakterini canlandırmıştır. Sonrasında ise Yasemince, İkinci Bahar, Yılan Hikayesi, Yasemince 2000, Aşkım Aşkım, Çarli İş Başında, Yıldızların Altında, Aliye, Yalan Dünya, Aynı Çatı Altında, Beni Unutma, canım Ailem, Yol Arkadaşım, Geniş Aile, Hanımeli Sokağı, Galip Derviş, Hayat Ağacı, Bana Baba Dedi, Seni Kimler Aldı dizilerinde oynadı. Oyuncunun ilk rol aldığı dizi olan Ruhsar 1998 ile 2001 yılları arasında ekranlara geldi. Dizide Ruhsar ve Mazhar’ın arasında geçen tuhaf olaylar ele alınır. 5 sezon boyunca devam eden dizi 108.bölümüyle ekranlara son kez geldi. Dizinin yönetmenliğini Ümmü Burhan, Samim Değer ve Ömür Atay yaparken, yapımcılığını ise Abdullah Oğuz üstlenmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda bulunan isimler ise Hande Ataizi, Cem Davran, Göksel Kortay, Pekcan Koşar, Hakan Gerçek, Mehmet Ulay, Tuluğ Çizgen, Ebru Karanfilci, Mehmet Usta, Açelya Elmas’tır. Oyuncu ayrıca aynı dönemde ekranlara gelen İkinci Bahar isimli dizide rol aldı. İkinci Bahar 1998 ile 2001 yıllarında ekranlara geldi. Başrollerinde Şener Şen ve Türkan Şoray olan dizi Samatya’da çekilmiştir.

3 sezon boyunca devam eden İkinci Bahar 37.bölümüyle son kez ekranlara taşındı. Dizinin senaryosunu Sulhi Dölek, yönetmenliğini Uğur Yücel, Orhan Oğuz, Türkan Derya, görüntü yönetmenliğini ise Hakan Gürtop yaptı. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Türkan Şoray, Şener Şen, Tarık Pabuççuoğlu, Özkan Uğur, Nedim Saban, Ozan Güven, Nurgül Yeşilçay vardır. Oyuncunun 2000’li yıllardan sonra rol aldığı en popüler dizi ise ATV ekranlarında yayınlanan Aliye oldu. Bu dizi 3 sezon 76 bölüm boyunca devam etti. Dizinin yönetmenliğini Kudret Sabancı, senaristliğini ise Şebnem Çital, Ayfer Tunç ve Güliz Kucur yapmıştır. Aliye’nin oyuncu kadrosunda ise Sanem Çelik, Nejat İşler, Halit Ergenç, Nejat Çetinok, Ayla Algan, İlhan Şeşen, Ülkü Duru, Ayten Uncuoğlu, Emel Çölgeçen, Işıl Dayıoğlu, Tayanç Ayaydın, Eser Yenenler, Barış Falay, Ayşe Tunaboylu, Nazan Kesal, Gülay Baltacı, Mine Tugay, Barış Yıldız, Ali Sağ, Burcu Canbaş var.